Właśnie taka działalność przypisywana stowarzyszeniu znanemu jako Klub Bilderberg, zrzeszającemu najwybitniejsze osobowości polityczne i biznesowe. Nazwa klubu pochodzi od hotelu, w którym w maju 1954 roku odbyły się pierwsze obrady grupy. Klub jest organizacją nieformalną nie posiada rady przewodniczącej lub formalnych zasad członkowskich. Stowarzyszenie posiada oficjalne biuro- działa ono w mieście Lejda.

Na liście zapraszanych do rozmów pojawiają się również polskie nazwiska. Wymieniani są Aleksander Kwaśniewski, Sławomir Sikora czy też Hanna Suchocka

Rokrocznie członkowie stowarzyszenia spotykają się by prowadzić dyskusje na tematy ekonomiczne oraz społeczne. Rozmowy nigdy nie są przekazywane do opinii publicznej, ponieważ uczestników obowiązuje ścisła tajemnica. I to chyba w połączeniu z posiadaną przez dyskutujących władzą pobudza wyobraźnię obserwatorów, którzy mogą się tylko domyślać, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. 

Wśród zarzutów stawianych uczestnikom spotkań jest między innymi tworzenie ogólnoświatowego rządu, narzucającego poglądy i działania lokalnym politykom, manipulacja społeczeństwem poprzez kontrolę mediów i oddziaływanie na podświadomość przez ukryte w przekazach telewizyjnych komunikaty.

Ostatnie doniesienia miłośników teorii spiskowych są związane z pojawieniem się przypadków świńskiej grypy. Ma ona stać się pretekstem do ludobójstwa na masową skalę, przeprowadzanego przy pomocy zatrutych szczepionek. Jaki interes ma mieć w tym Klub Bilderberga- tego teorie nie podają. 

W internecie roi się od artykułów i filmików przestrzegających przed zbliżającą się katastrofą i opisujących nowy ład, który ma zostać wprowadzony już wkrótce.

Ile w tym prawdy- zapewne czas pokaże.