Co zrobić by twoje paznokcie były mocne i piękne? Oczywiście najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja od wewnątrz. Odpowiednie odżywianie, dieta bogata w mikroelementy i witaminy budujące mocną strukturę paznokcia na pewno mają ogromne znaczenie jednak nie każdy organizm prawidłowo wchłania witaminy i mikroelementy. Często spożywając nawet najlepsze substytuty diety nie widzimy rezultatów. Co wtedy zrobić by nasze paznokcie były godne podziwu? 
Przede wszystkim należy zadbać by stanu naszych paznokci nie pogarszać, na przykład w wyniku uszkodzeń mechanicznych, którym najprościej zapobiegać nosząc krótkie paznokcie. Nawet te elegancko wymalowane mogą wyglądać pięknie. Szkodliwe dla stanu naszych paznokci jest też nadmierne przesuszanie skóry rąk. Jeśli często myjemy ręce lub mamy kontakt z detergentami lepiej jak najczęściej stosować krem do rąk, który zapobiegając przesuszaniu skórek wokół paznokci poprawi również wygląd naszych dłoni.

Na naszym rynku jest też wiele odżywek bezpośrednio działających na paznokcie, dzięki którym można wzmocnić płytkę paznokcia, w przypadku, gdy suplementy stosowane doustnie nie działają. Kruche i łamliwe paznokcie mogą wyglądać na mocne i zadbane bez stosowania sztucznych metod takich jak akrylowe lub żelowe sposoby przedłużania paznokci. Wystarczy tylko dobry lakier do paznokci wytrawna ręka profesjonalisty i naturalne paznokcie mogą wyglądać niemal jak sztuczne. 
Zanim, więc poddasz swoje pazurki szkodliwemu działaniu akrylu zastanów się czy nie taniej i wygodniej wykorzystać naturalne sposoby pielęgnacji paznokci, niż co miesiąc wydawać dwukrotnie więcej na ich przedłużanie