Noszą ją nie tylko celebryci - te sławne bransoletki podbiły serca wielu ludzi na całym świecie.

Shamballa

Bransoletki Shamballa pochodzą z kręgu tybetańskiego, o którym mówi się, że jest królestwem mistycyzmu i spokoju duchowego. Swoje korzenie znajduje już w tradycyjnych legendach i podaniach buddyjskich, w których mowa o idealnym mieście Shambhali. Bransoletki powiązane są także z mistycyzmem i ezoteryką, podobno mają właściwości lecznicze i zapewniają jej posiadaczowi dobre samopoczucie.

 Karl Lagerfeld - Shamballa

Takie gwiazdy show biznesu i mody jak Karl Lagerfeld, Beyonce, Jay-Z czy Chris Brown są żywymi reklamami tych bransoletek, gdyż zakładają je na wiele publicznych spotkań.

Lil Wayne -  Shamballa

Celebryci noszą bransoletki Shamballa nie tylko by modnie wyglądać, ale także by podkreślić swoją osobistą duchowość.

Shamballa

Zrób to sam!

Shamballa - zrób to sam

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż taką bransoletkę można zrobić własnoręcznie. W Internecie znajduje się wiele filmików instruktażowych oraz poradników ,"Krok po kroku", które przedstawiają jak odpowiednio zaplatać Shamballe.

Shamballa - czaszki


Mają tutaj zastosowanie nie tylko tradycyjne koraliki ,"disco ball". Popularne są także kolorowe czaszki, krzyże, itp.

Shamballa - disco ball

Bransoletki te mają rozmiar uniwersalny. Ceny pojedynczych modeli wahają się w granicach 30-120zł i więcej, w zależności od wykorzystywanych materiałów. Mogą być nimi kulki z plastiku, metalu, szkła, kamieni szlachetnych tj. hematyt czy diamentu. Najczęściej stosowanym budulcem są koraliki Swarowskiego, z zatopionymi na ich powierzchni kryształkami cyrkonii. Nawlekane są one na czarny przewód nylonowy, woskowany lniany sznurek lub żyłkę jubilerską.

Shamballa

Źródło zdjęć: www.bojanglebeads.co.uk, www.golden2010.tumblr.com/ www.srebro24.com, www.yourfashionjewellery.com, www.fabyoubliss.com, www.www.shamballabling.com/ www.blog.quintessentiallygifts.com, www.rozdujour.blogspot.com, www.beadersblog.com/ www.the-undercover-girl.blogspot.com, www.kingice.com, www.rocktheshops.net, www.rinhoo.en.made-in-china.com, www.modernsilver.pl

Autor: Teresa Szewczyk