Wśród kobiet budzi skrajne uczucia ze względu na swoją nietypową stylizację. Z pewnością też należy do jednej z najbardziej ekstrawaganckich fryzur. Przeciwniczkom zazwyczaj kojarzy się z „ brudnym” punkowym stylem , wśród zwolenniczek przyjęła  się jego wersja light.  O czym mowa?  Na forum zamieściłyście pytanie o irokeza , dlatego specjalnie dla naszych forumowiczek  zamieszczamy kilka  jego stylizacji.
Dla odważnych Pań styliści proponują… ostre cięcie, a co przez to rozumieją?  Jeśli nie należysz do odważnych omijaj z daleka salony , których hasłem przewodnim jest słowo „ awangarda” . Ale mamy na niego parę sposobów…   Irokez bardzo efektownie wygląda w towarzystwie krótkich włosów, czy to blond czy brązu. Fryzura wymaga odpowiedniego czesania ( albo i nie …) w stylu włosów „ wiatrem czesane „ z tym, że owy wiatr  targa wyłącznie grzywkę i nasadę włosów.
Gwiazdy  pokazują ,  że irokez nosi się także w wersji klasycznej. Jeżeli nie chcesz skracać włosów zdecyduj się na włosy spięte kucyk z postawioną grzywką.  W tej stylizacji potrzebujesz kilka wsuwek i supermocny lakier.  
W swojej stylizacji irokez pozostawia spore pole do popisu. Widujemy go na czerwonym dywanie w klasycznej i łagodnej formie, a na ulicy często się buntuje i wbrew  sile grawitacji odważnie stawia rozmierzchwione kosmyki.
Poniżej przedstawiamy kilka fryzur, od najodważniejszych po najbardziej kobiece.