Grzybica stóp atakuje nas szczególnie często latem. Po pierwsze dlatego że chętniej chodzimy boso, po drugie dlatego że grzyby lubią ciepło i wilgoć dlatego szybciej się w tym czasie rozwijają. 
Jak rozpoznać grzybice? Zakażenie grzybicą występuje najczęściej między palcami stóp, ponieważ jest to szczególnie sprzyjające środowisko. Wilgoć utrzymuje się tam wyjątkowo długo, skóra jest rozmiękczona co daje zarodnikom grzybów łatwą możliwość wniknięcia. W przypadku zakażenia w tym miejscu skóra przybiera białą barwę i pęka. Możemy mieć też do czynienia z grzybicom paznokci, wtedy płytka paznokci przybiera różny kolor od białawego, przez żółty do zielonkawego. Zakażenie może zająć tylko jeden paznokieć, ale również obejmować wszystkie. Płytki paznokciowe stają się wtedy kruche, łamliwe, często pogrubione.

Jak poradzić sobie ze wstydliwym problemem? Obecnie na rynku wiele jest preparatów zwalczających grzybicę stóp. Niestety w przypadku, gdy grzybica przeniesie się na płytkę paznokcia w pierwszej kolejności należy usunąć zajętą część paznokci i rozpocząć stosowanie środków, w których składzie jest clotrimazolum. W aptekach maść, Clotrimazolum przeciw grzybicy kosztuje zaledwie 2,5 zł. 
Niestety, gdy już rozpoznamy grzybice i zaczniemy z nią walczyć należy koniecznie pozbyć się butów, które nosiliśmy w czasie, gdy wygląd naszych stóp zaczął nas niepokoić. Ponieważ ciężko usunąć spory grzybów z obuwia i nie ma metody, która zwalczy je w 100%, by zapobiec następnym zakażeniom lepiej je wyrzucić i kupić nowe.

Grzybica stóp jest chorobą bardzo rozpowszechnioną. Mówi się nawet, że co trzecia osoba miała, ma lub będzie mieć grzybice. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują w porę rozpoznana grzybica daje się łatwo i małym kosztem wyleczyć