Tina: Z jakim przyjęciem spotkała się przeglądarka COAST ze strony użytkowników?
Maciej Kocemba: Pierwsze dni po premierze (wrzesień) nasza aplikacja była najpopularniejszą przeglądarką wśród użytkowników iPada, między innymi w takich krajach jak Norwegia, Niemcy, Japonia, w tym także Polska. W wielu innych krajach byliśmy też najpopularniejszą aplikacją lifestyle’ową. Nasza przeglądarka jest specjalnie dedykowana użytkownikom iPada, dlatego też przyjęcie było bardzo dobre.
Tina: Co sprawia, że przeglądarka wyróżnia się z pośród wielu innych dostępnych aplikacji w App Store?
Maciej Kocemba: Nasza przeglądarka została stworzona od nowa, nie ma niepotrzebnego „bagażu”. Jest to przemyślane od podstaw, z podejściem do przeglądania na tablecie. W przypadku wielu innych browserów są to po prostu zmniejszone wersje komputerów lub zwiększone wersje mobilne. Nasza przeglądarka została stworzona z myślą o wygodnym przeglądaniu witryn na takich urządzeniach jak iPad. Stąd też główny nacisk na gesty, dzięki którym wygodniej jest operować aplikacją, niż próba kliknięcia małych przycisków. Uważamy, że jest to idealne rozwiązanie na tablet.
Tina: Jakie były inspiracje do stworzenia aplikacji?
Maciej Kocemba: Staraliśmy się przede wszystkim stworzyć ją od punktu  zero. Naszym punktem wyjścia było stworzyć przeglądarkę, która byłaby pozbawiona niepotrzebnych rzeczy, takich jak przyciski wstecz i dalej. Zastąpiliśmy je gestami kompatybilnymi z iPadem. Spory wpływ na COAST miał też skandynawski design. Minimalistyczny, w którym ogromny wpływ ma funkcjonalność, która z kolei wynika z uproszczenia i dopracowania ze strony estetycznej.
Tina: Jak ważną rolę pełni design w COAST?
Maciej Kocemba: Bardzo dużą. Jak wcześniej wspominaliśmy, aplikacja ma być prosta w użyciu, minimalistyczna, ale dalej musi być dobrze skrojona i miła dla oka. Zachęcamy do ściągnięcia aplikacji i zwrócenia uwagi na małe szczegóły. Przy każdym kliknięciu pojawiają się bardzo płynne animacje i efekty przyjemne w użytkowaniu.
Tina: Skąd wziął się pomysł na rekomendowanie portali, które promują design i lifestyle?
Maciej Kocemba: Przede wszystkim chcieliśmy stworzyć produkt dla ludzi, którzy cenią sobie inspirację i estetykę wokół siebie. Tak naprawdę żyjemy w czasach, kiedy aplikacje nie mają tylko pełnić wyznaczonych funkcji, muszą one też zapewnić nam dodatkowe wrażenia estetyczne i takimi użytkownikami są właśnie posiadacze iPada. Są to ludzie, którzy cenią sobie jakość, design i stąd pomysł na rekomendowanie portali, które te idee promują.
Tina: Co sprawiło, że wybraliście Państwo trendu.pl jako rekomendowany portal?
Maciej Kocemba: Uważamy, że oferujecie ciekawy kontent i ładne grafiki. Trendu.pl posiada też ważną część dotyczącą designu. Jak wcześniej wspomnieliśmy, COAST kierujemy do ludzi ceniących sobie estetykę i wydaje nam się, że nasi użytkownicy pokrywają się ze sobą i na pewno treści trendu.pl wydadzą się naszej grupie docelowej interesujące.
Dziękujemy za rozmowę.