„Cocooning” dosłownie kokonizacja, choć nie brzmi może ładnie, a znaczy po prostu domatorstwo, spędzanie wolnego czasu w domu i niechęć do jego opuszczania. Może sama nawet nie wiesz, że możesz już należeć do grupy „zakokonowanych”. Przesiadujesz w domu cały czas, pracujesz w domu, spędzasz wolny czas też w domu? Niektóre z nas po przejściu jakiejś traumy, nie chcą się po prostu ruszać z bezpiecznych ścian własnego mieszkania. Spędzanie wolnego czasu w domu jest łatwe w dobie Internetu, wszystkich czatów, portali internetowych, społecznościowych i randkowych. Zakupy można zrobić przecież na aukcjach albo w sklepach internetowych, wcale nie trzeba ruszać się z domu. Filmy zamiast w kinie można oglądać na dvd. Telewizja daje także coraz więcej możliwości, ściągania filmów z wypożyczalni. Wiele wydarzeń możemy oglądać w Internecie na You Tube, albo innych portalach. Nie ruszać się z domu, więc dzisiaj bardzo łatwo. Gorzej jest, gdy dopada nas jakaś paranoja i zakładamy alarmy, kamery.

Możliwość nie wychodzenia z własnych, czterech ścian zapewnia nam właśnie przede wszystkim Internet, ale i zakupy przez telewizję. Rachunki zapłacić możemy przelewem przed komputerem. Poczta też odpada. Jedzenie z restauracji można zamówić do domu, na randkę można umówić się na czacie, albo przez kamerką internetową na żywo. 
Istnieją nawet portale internetowe, które sprzedają urządzenia, które mogą pomóc „zakokonowanym”. Aby pracować w domu, można kupić cały boks z biurkiem, aby oddzielić część domową, od tej do pracy. Ludzie zakładają klimatyzację, żeby nie wychodzić w ogóle na świeże powietrze. Aby się natomiast rozerwać możemy kupić do domu przeróżne urządzenia, które ułatwią nam zagospodarowanie czasem. Zestaw do karaoke, bilard, stół do ping-ponga. Możliwości jest wiele. Nawet do uprawiania sportu świeże powietrze, albo siłownia wcale nie jest potrzebna. Sprzęt możemy zamówić przez Internet, albo ćwiczyć można z instruktorem, trenerem osobistym, który jest naszym telewizorem.

Taki świat wydaje się bezpieczny. Wydaje się, że można się w nim nie nudzić. Jednak wydaje mi się, że człowiek to istota lubiąca towarzystwo. I z czasem brak ludzi i izolowanie się od świata, może się źle skończyć. Samotność we własnym zaciszu na pewno nikomu nie zaszkodzi, ale nie można z tym przesadzać. Jeśli zaczynasz dom zamieniać w kokon, spróbuj ruszyć się z domu. Kup sobie zwierzaka, będziesz musiała wychodzić z nim na spacer, albo zapisz się na jakieś dodatkowe zajęcia.