Współpraca z zespołem Gorillaz, która rozpoczęła się w sezonie wiosna/lato okazała się strzałem w dziesiątkę. Dlatego, dla fanów zespołu i klasycznych Chuck Taylor All Star, Converse przygotował dwa nowe modele.

Zaczęło się od współpracy w ramach projektu „Trzech Artystów. Jedna piosenka” – zespół Gorillaz, Andree 3000 i James Murphy z LCD Soundsystem nagrali wspólnie kawałek „DoYaThing” dla marki Converse.

To wtedy narodziła się idea, by połączyć siły reprezentowane przez jeden z najbardziej zagadkowych zespołów i legendarnych Chuck Taylor All Star. Gorillaz i Converse zaprojektowały razem linię na sezon wiosna/lato, której kontynuacją są trzy nowe modele także na sezon jesień/zima 2012.

Znak rozpoznawczy Gorillaz? Kapela nigdy nie pokazuje się osobiście. Ich wirtualne podobizny grają za nich koncerty i odbierają nagrody. Jamie Hewlett, twórca wizerunków Gorillaz, przygotował kolejne modele legendarnych Chuck Taylor All Star.

Z czarnych trampek za kostkę, zaczepnie spogląda Murdoc, który wraz z 2D założył kapelę. Druga para to hołd w kierunku całego zespołu i gratka dla kolekcjonerów! Na białych trampkach za kostkę widnieje jedna z pierwszych ilustracji przedstawiających Gorillaz.

Tej jesieni Gorillaz znów nadadzą rytm ulicom.