lana del rey


Jest debiutującą wokalistką, od miesięcy jej nazwisko widnieje na większości portali, a jej mini album z utworami „Video Games” i „Blue Jeans” osiągnął pierwszą dziesiątkę na liście US iTunes Albums Chart. Jak łatwo się domyślić mowa o Lanie Del Rey, a właściwie Elizabeth Grant.

Jej pierwszy singiel „Video Games” zdobył oszałamiający sukces, niedługo po tym jak ujrzał światło dzienne. W sierpniu został wybrany najlepszym nowym utworem przez Pitchfork Media, a Lana swój debiutancki występ na żywo w brytyjskiej telewizji wykonała właśnie z nim.

Z kolei jej drugi oficjalny singiel „Born to Die”, którego premiera miała miejsce 1 grudnia, ma już ponad 10mln wyświetleń na YouTubie. Zaskakująco dużo biorąc pod uwagę fakt, że jej nazwisko pojawiło się w mediach zaledwie kilka miesięcy temu.

Sama Lana przyznaje :‘I still can’t get used to fame’, wciąż nie może przyzwyczaić się do sławy jaką uzyskała w tak krótkim czasie.

Data premiery jej albumu również zatytułowany „Born to Die” zaplanowana jest na 30 stycznia czyli lada moment. Skoro już teraz Elizabeth nie może opędzić się od swoich fanów co będzie się działo po premierze? Dodatkowo wiemy, że wokalistka właśnie podpisała umowę z Agencją Next Model Management, nie za dużo sławy jak na tak krótki okres czasu?;)

 

 

Autor: Joanna Zawadzka