Jeden z najlepiej rokujących artystów współczesnej sceny pop-rockowej powraca z kolejnym solowym projektem. „Cradlesong”- najnowsza letnia propozycja Roba Thomasa, artysty obdarzonego wyjątkowo charakterystycznym i przyjemnym dla ucha wokalem. 

Rob Thomas (wł. Robert Kelly Thomas ) występuje obecnie głównie jako wokalista i autor tekstów zespołu Matchbox Twenty, ale międzynarodową sławę zyskał współpracując z takimi sławami jak Mick Jagger, Marc Anthony oraz Carlos Santana. Do tej pory na świecie sprzedał ponad 80 mln płyt, a nagrany z Santaną singiel „Smooth” pokrył się w Stanach trzykrotną platyną.

Jego druga solowa płyta „Cradlesong” wydana w Polsce w czerwcu tego roku zbiera entuzjastyczne recenzje zarówno od krytyków, jak i od fanów artysty. Singiel promujący płytę, „Her diamonds” dotarł do wysokich pozycji na muzycznych listach notowań w Stanach Zjednoczonych oraz w Australii. 

Płyta stanowi znakomitą propozycję na jesienne popołudnia dla wielbicieli perkusyjnego i gitarowego grania połączonego z interesującym wokalem. Znajdziemy tam czternaście utworów i dwie kompozycje bonusowe. W sumie prawie godzina porządnego grania z ciekawymi tekstami. Całość utrzymana jest w charakterystycznej dla artysty stylistyce, doskonale znanej już z jego poprzednich solowych dokonań.

Równie doskonale, jak w studio, Rob Thomas prezentuje się w trakcie występów na żywo.
Niestety polskim fanom nieprędko będzie dane zobaczyć artystę na żywo. Rob Thomas obecnie odbywa tourne po Stanach Zjednoczonych, które zakończy się w roku 2010 i nic nie wiadomo, aby kolejnym celem koncertów miała być Europa.