Jest wiele osób, które są silnie przywiązane do tradycyjnych rozwiązań i wzorów w kuchni, ale zarazem chcą korzystać z dobrodziejstw techniki, aby ułatwiać sobie codzienną pracę. Firma HAEN postanowiła sprostać tak wysublimowanym wymaganiom i wypuściła na rynek kolekcję pięciu czajników elektrycznych, łudząco przypominających element klasycznej porcelanowej zastawy.

Dostępne wzory to Amsterdam spowity w niebieskie gałązki z pąkami kwiatów, Barcelona z kolorowymi kręgami różnej wielkości, Hong Kong ze złotymi zdobieniami, pełen róż Shanghai oraz Tokio z subtelnym kwiatowym motywem. Ten ostatni model występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Nie tylko nazwy, ale i wzory nawiązują do tradycyjnego wzornictwa poszczególnych krajów. Dodatkowym atutem czajników jest to, że bez względu na wzór, można wybrać jedną z trzech dostępnych pojemności: 0,6 litra, 1 litr i 1,2 litra.

Już niedługo w sprzedaży pojawią się również zestawy PLUS, w których oprócz ceramicznego czajnika znajdą się filiżanki i miniczajnik utrzymane w tym samym wzornictwie. Taka zastawa z pewnością sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu oraz jako towarzysz popołudniowej herbaty w gronie przyjaciół