Pierwsi poznali ją chińczycy i uważali za symbol mądrości, który tworzy się w mózgu smoka.  Hindusi wiązali ją z chmurami, słoniami, wężami, rybami czy ostrygami. Grecy i Rzymianie uważali, że tworzy się, gdy kropla deszczu upadnie na skorupę małża i właśnie dlatego jest taką rzadkością. W Persji wierzono, że to owoc burzowego nieba. Cejlońska legenda wiąże z kolei białą perłę ze łzą Ewy, a czarną - ze łzą Adama.  Czarną perłę można również odnaleźć w wiosennej kolekcji marki Atlantic. To wyrafinowana propozycja marki Atlantic, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych koneserów. 

Tą unikatową propozycją marki Atlantic jest najnowszy model Worldmaster Big Date. Zegarek na ręku ambasadora marki Atlantic – wybitnego kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca to bohater najnowszej wiosennej odsłony.

Ten wyjątkowy Chronograf z kultowej kolekcji Worldmaster doskonale podkreśla indywidualizm, niezależność i dobry gust posiadacza – mówi Krzysztof Hołowczyc.

Nazwa modelu nawiązuje do dużego i bardzo czytelnego datownika, który nadaje wyjątkowy charakter temu zegarkowi. Duża koperta ze stali szlachetnej, kwarcowy mechanizm i najwyższej jakości skórzany pasek sprawiają, że Worldmaster Big Date można nazwać czarną perłą wśród zegarków. Cena tego cacka to 1 895 zł