Maximilian Busser – założyciel manufaktury MB&F wkracza z nowym pomysłem. Tym razem, zaprojektowana przez fińskiego zegarmistrza seria, to ekskluzywne Moonmachine. Pierwszy z kolekcji został nazwany "Performance – Art" i posiada awangardowy wygląd. Nie jest to zwykły zegarek. Jego pierwowzorem jest czasomierz HB&F  - HM3 Frog, określany mianem "żaby". "Widoczny od góry HM3 kaliber tworzy wizualną przeciwwagę dla specyficznych, wypukłych wskazań czasu w formie oczu żaby. (…) MoonMachine zmienia techniczne HM3 w prawdziwą baśń".

Maximilian Busser - księżycowy zegraek

Oprócz zwykłego odmierzania czasu, Moonmachine oferuje także wskazanie aktualnej fazy księżyca. Na szafirowe okienko naniesiono koło w formie bezela, dzięki któremu zegarek rozpoznaje aktualną fazę.

Moonmachine - księżycowy zegarek

W szafirowym okienku, w którym zazwyczaj widoczny jest wahnik, umieszczono stalowo-złoty dysk z laserowo wyciętymi gwiazdami. Odwzorowują one układ Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy na północnym nieboskłonie. Ruchomy dysk pełni funkcję rotora tworząc ruchome tło.

Moonmachine - księżycowy zegarek

HM3 powstanie w trzech limitowanych wersjach (tytan, czarny tytan i czerwone złoto), każda na skórzanym pasku z klamrą z tytanu i różowego złota.

Moonmachine - księżycowy zegarek

To dzieło zegarmistrzowskiej sztuki kosztować będzie 84.000 CHF (+ VAT). Precyzja kosztuje, ale któż nie chciałby mieć całego nieba w zasięgu ręki…?

Źródło zdjęć: www.0-100.it

Autor: Dorota Bednarek