W dniach 10 – 16 października w Wielkiej Brytanii trwa Czekoladowy Tydzień, którego kulminacją jest Chocolate Unwrapped Show, przypadający na dwa ostatnie słodkiego tygodnia.

Wszyscy, którzy w tych dnia przybędą do położonego przy Stoney St. budynku Vinopolis w Londynie, będą mieli niezapomnianą okazję do uczestniczenia w prawdziwym święcie czekolady. Będzie to czas na podziwianie czekoladowych rzeźb, zobaczenia pokazów przyrządzania słodyczy z wykorzystaniem czekolady, a przede wszystkim będzie to wyjątkowa okazja na degustację nowych, zaskakujących rodzajów i smaków czekolady, które zaprezentują zgromadzeni na imprezie czołowi Brytyjscy i światowi producenci czekolady.

 

 

 

W zaskakującej wystawie wezmą udział czołowi producenci czekolady, m.in. z Francji, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, tacy jak: Valrhona, Grenada Chocolate Company, Original Beans, Oialla, Amedei, Roszavolgyi, Baruzzo, Chocome, Idilio Origins, C-aramo, Benoit Nihant, Lindt Excellence, Ecuador, Pacari Kallari i inni.

Z brytyjskich firm pojawią się m.in. Artisan du Chocolat, William Curley, Paul a Young, Hotel Chocolat, Rococo, Thorntons, Sir Hans Sloane, Jeff de Bruges.

 

 

Autor: Szymański Arkadiusz