Jego album "Debiut" od niemal roku jest jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Piosenkarz był nominowany aż do siedmiu nagród w tegorocznych Fryderykach. Jest jednak bardzo dużo powodów dlaczego to właśnie jemu się udało. Czesław to niewątpliwie szaleniec muzyczny, który jest miłym oderwaniem od komercyjnej muzyki.

Nagrany w roku 2005 "Songs For The Gatekeeper" to album, który jest idealnym uzupełnieniem wizerunku Czesława, nie jako "fenomenu", ale jako świadomego artysty, który umie łączyć wiele gatunków i komponować naprawdę niesamowite piosenki.

Materiał powstał w Kopenhadze i miał być początkowo kolejnym albumem Tesco Value, grupy w której występował Czesław. Jednak  różne nieprzewidziane wydarzenia spowodowały, że zespół przestał istnieć, a Czesław zaczął coraz częściej pojawiać się w Polsce. Specjalnie dla fanów wytłoczył niewielką ilość płyt "Songs For The Gatekeeper" i sprzedawał je sam, w czasie koncertów.

Oficjalnie ten materiał nie był jednak wydany nigdy. Aż do dziś! Pierwsze oficjalne wydanie albumu Czesław Śpiewa "Songs For The Gatekeeper" trafiło do sklepów 23 marca. Okładkę po raz kolejny zaprojektowała Jaśmina Parkita.