Drogocenny klejnot z kufra prababki - długie, wiszące kolczyki, przy każdym ruchu migoczą ścianki szlifowanych kamieni. Od dawna nie zakładane zaszły patyną. Pociemniałe w zagłębieniach srebro wydaje się bardziej szlachetne, cenniejsze.

fot1_400


Choć srebrne formy autorstwa Gabrieli Olejnik powstają współcześnie, formą nawiązują do biżuterii noszonej wieki temu.


Autorka swoje prace - kolczyki, pierścionki, branso

letki tworzy z naturalnych, szlachetnych materiałów - minerałów i srebra. Wyroby patynuje oksydą aby wydobyć blask cennego kruszcu.

fot2_400

Srebrne formy Creo Łączą w sobie min. trudną sztukę lutowania z techniką polegającą na wyplataniu z drutu nazywaną potocznie wire wrapping.
Praca nad niektórymi egzemplarzami jest niezwykle pracochłonna i trudna, zajmuje długie godziny, ale to właśnie odróżnia unikatową ręcznie formowaną biżuterię od masowej, produkowanej w setkach egzemplarzy. Efekt nie jest ten sam!

fot3_400


Autorka uważa, że każda kobieta powinna mieć w zanadrzu cenną, unikalną ozdobę, którą darzy szczególnym sentymentem - nie rozstaje się z nią na co dzień albo zakłada od czasu do czasu, tylko na wyjątkowe okazje.

fot4_400

fot5_400


Tym co odróżnia kameralną galerię Creo od innych jest oferta składania indywidualnych zamówień na wymarzoną biżuterię, dopasowaną do stroju i okazji.
Srebrne wyroby Creo powstają z myślą o tych kobietach, które mają dość sztucznych, tanich świecidełek z sieciówek. Szukają ozdób, które podkreślą ich indywidualny charakter i osobowość.

Więcej na stronie www.gabrielaolejnik.pl
oraz
http://www.pakamera.pl/creo-0_s12094526.htm