Nie wszystkie kobiety wyglądają jak większość modelek, aktorek, piosenkarek. Choć nie wszyscy chcą to zaakceptować kobiety w rozmiarze 44 w górę też chcą fajnie i modnie wyglądać. Pokazowe kreacje szyte w mniejszych rozmiarach, gdyż takie noszą modelki. Jednak prawdziwe kobiety, też chcą włożyć coś stylowego i to w swoim rozmiarze. Słynne sieciówki w centrach handlowych i galeriach zaczynają dysponować specjalnymi liniami ubrań w większych rozmiarach. Kobieta okrąglejsza nie we wszystkich fasonach i wzorach wygląda dobrze, więc kolekcje XXL są inaczej zaprojektowane. Czasami są to worki, które nie wyglądają bardzo trendy. Ale czasem można trafić na prawdziwą perełkę. 
W polskich sklepach sieci H&M dysponują większą rozmiarówką. Kobiety mogą wybierać tam wśród spodni i bluzek. Sukienek trzeba przyznać jest mniej. Ale można sobie zakupić stroje na luźniejsze okazje. W sieci C&A też jest kolekcja większych rozmiarów. Ostatnio  w sieci F&F w Tesco można wybrać sobie tunikę lub sukienkę naprawdę w dobrej cenie. Nie zapominajmy też o Kapphal. Tu znaleźć można bardzo duży wybór strojów dla większych dziewczyn. Znajdziemy tam nawet dżinsy w rozmiarach powyżej 50.

Sytuacja się rozwija. Nie jest już tak, że w sieciówce nie ubierze się osoba, która nosi większy rozmiar. Pojawiają się też butiki, które specjalizują się w większych ubraniach. Jeśli trafimy do naprawdę dobrze zaopatrzonego sklepu, kupimy tam też bieliznę i wszelakie ubrania, od tych eleganckich do tych na co dzień. Większe osoby nie zawsze mogą znaleźć to co jest akurat modne. Jednak pamiętajmy, że stylizację można dopracować butami, torebką, czy biżuterią, w których przecież obwód bioder nie jest istotny.

Ostatnio także w Internecie pojawiło się dużo sklepów wysyłkowych, które oferuję „duże” ubrania. Sytuacje, więc zmienia się na lepsze. Piękne jesteśmy w każdym rozmiarze. Trzeba o tym pamiętać i dbać o siebie. Ubrania to nie wszystko, dlatego grunt to dodatki i sposób na swój styl. Jeśli pochodzicie po sklepach i poznacie te „większe” kolekcje na pewno każda znajdzie coś dla siebie. Coś co będzie pasowało zarówno do eleganckiego stylu dorosłej kobiety, jak i nastolatki. Najważniejsze, żeby podkreślać swoje atuty i nie nakładać na siebie bezkształtnych worków