Wcale nie potrzeba pomocy chirurga, zastrzyków z botoksu ani cotygodniowych wizyt u kosmetyczki, by zachować piękny i młody wygląd jak najdłużej. Wystarczy posiąść wiedzę o swojej skórze i jej potrzebach oraz umiejętność dobierania takich produktów, które będą dla niej najlepsze. I choć wydaje się to łatwe, wiele kobiet ma problem z oceną kondycji swojej skóry i jej codzienną pielęgnacją. To właśnie dla nich rusza pierwszy warsztat – pielęgnacji cery – w ramach projektu Efekt Motyla.

efekt motyla

Warsztat pt. „Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody” odbędzie się już 31 marca 2012 w Centrum Europy w Warszawie.

Podczas warsztatu uczestniczki - pod okiem specjalisty - nauczą się samodzielnie diagnozować potrzeby swojej skóry, dowiedzą się, jakiego typu produkty pielęgnacyjne będą dla nich najlepsze, kiedy i jakiego typu pielęgnację anti-aging powinny stosować. Nauczą się też czytać etykiety na produktach - pod kątem tego, na co zwracać uwagę, a czego unikać, żeby nie zginąć w gąszczu kosmetyków. Będą trenować różne sztuczki pielęgnacyjne do stosowania na co dzień. Każda z nich otrzyma konkretne porady, jak ma pielęgnować swoją skórę. A ponieważ wypielęgnowana skóra wymaga idealnego wykończenia, na koniec przewidzieliśmy sesję makijażową wraz z doborem odpowiedniego rodzaju podkładu.

Efekt motyla- aby żyć pięknie

Wyjątkowe w tych warsztatach jest to, że uczestniczki będą mogły same na własnej skórze i własnymi zmysłami porównać kosmetyki pielęgnacyjne znanych marek z różnych segmentów. Samodzielnie sprawdzą, co wyróżnia produkty z różnych segmentów dostępnych na rynku, aby bardziej świadomie dokonywać zakupów. Produkty do testowania przekazały nam marki: Bielenda, Avène, Pevonia Botanica, Pat&Rub.

Warsztaty poprowadzi Monika Grudnik- Wroniszewska, doświadczona kosmetolog, której pasją jest szerzenie wiedzy na temat zdrowia i urody, oraz Tomasz Kocewiak, wizażysta gwiazd, który zajmie się częścią makijażową.

Ideą jest bezstronne i w pełni merytoryczne przekazanie wiedzy na temat pielęgnacji skóry i doboru najlepszych dla niej kosmetyków oraz nauczenie umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Wszystko po to, by każda Uczestniczka umiała świadomie dokonywać wyborów, szukając odpowiedniego kosmetyku dla siebie.

 

O PROJEKCIE „EFEKT MOTYLA. ABY ŻYĆ PIĘKNIE”

 

efekt motyla-projekt

Warsztat „Zostań ekspertką w pielęgnacji swojej urody” to pierwsza akcja skierowana do kobiet w ramach projektu „Efekt Motyla. Aby żyć pięknie”. Projekt ten został stworzony dla wszystkich tych, którzy chcą żyć z pasją, cieszyć się szeroko rozumianym pięknem.

Będzie obejmował warsztaty o tematyce urody, relacji z bliskimi, życia z pasją i wszystkim tym, co sprawia, że nasze życie nabiera barw, a my stajemy się pewniejsi siebie i piękniejsi – od zewnątrz i od środka. Tak jak w teorii efektu motyla - warsztaty będą jak trzepot skrzydeł. Mają bowiem być siłą napędową i inspiracją do wielkich pozytywnych przemian w naszym życiu.