Coraz większa tolerancja dla zachowań homoseksualnych powoduje, że swoje preferencje seksualne ujawniają publicznie już nie tylko geje, ale także lesbijki. W Polsce, jak dotąd, jedynie kilku mężczyzn odważyło się ujawnić światu swoje upodobanie do osób tej samej płci.
Jest przekonanie, że lesbijki lubią męski styl, czyli krótkie fryzury, męskie stroje mocny głos.
Osoby homoseksualne nie ukrywają faktu, że tak jest. Jedna z internautek stwierdziła, że „mam krótkie włosy, bo lubię, jest przy nich mało roboty, ale za to większy wybór fryzur i lubię eksperymentować. Nie nosze makijażu i nie mam tipsów wielkości pilniczka.”
Nawet same lesbijki uważają, że lubią krótkie włosy, dlatego najczęściej mają właśnie takie fryzury.
Kobiety, które charakteryzują się mocnymi rysami twarzy, w krótkich włosach rzeczywiście często przypominają swoich ojców lub braci.

Co ciekawe gdyby iść tym tropem, to okazało by się, że w stacji TVN są same lesbijki.
Wszystkie kobiety w TVN, które prowadzą wiadomości przypominają „wzorcową lesbijkę”. Czy to przypadek?
Justyna Pochanke ma krótkie włosy w postaci pazurków, mocno podkreślone brwi, jednak i tak należy do najbardziej kobiecych pań w TVNie. Justyna jest autorką Magazynu "24 godziny" i głównego wydania "Faktów". Do tej pory prowadziła m.in. "Wieczór Referendalny", audycję "Polska w Unii" oraz specjalny program 11 września 2001r.
Marta Kuligowska jest autorką magazynu "Zdrowie", a także prowadzącą serwisy informacyjne. Wygląda jak „wzorcowa” lesbijka.
Anita Werner prowadzi "Poranek z TVN24", popołudniowe wydania "Faktów", przedpołudniowy magazyn "24 godziny" i przeglądy prasy. Anita mimo pięknych dużych ust, ma niesamowicie niski głos oraz bardzo mocne rysy twarzy.
Nawet pogodynka Dorota Gardias- Skóra, wybrała również krótką fryzurkę.

Katarzyna Łastowiecka, Anna Jędrzejowska, Danuta Kondratowicz, Anna Kalczyńska to pozostała część kobiet pracujących jako dziennikarki TVN24 – jak można się domyślić, również mają krótkie włosy.

Dlaczego wszystkie dziennikarki mają krótkie włosy? Nie należy zganiać tutaj na modę, ponieważ wszyscy światowi styliści twierdzą, że kobiety najlepiej wyglądają w dłuższych włosach.
Więc czy krótkie włosy są wygodniejsze?! Nie koniecznie. Przy długich czasami wystarczy, aby związać w kucyk, jednak włosy krótkie wymagają odpowiedniego ułożenia.
A może stylista TVN24 zna się tylko na męskich fryzurach?!
Nie wiadomo, czemu wszystkie dziennikarki mają taki „image”, jednak proponujemy włączyć na BBC czy CNN i zobaczyć, że kobiety niezależne, twarde dziennikarki wcale nie muszą przypominać mężczyzn