Czyli jak się zrobić, co by się nie narobić… Odpowiedz jest prosta, tak jak jest nam najwygodniej. Co wizażysta to inna szkoła nakładania podkładu.

Dużo zależy od samej konsystencji podkładu: mus, fluid, kompakt czy też może sztyft. Jedna najpowszechniejsze wśród nas kobiet są bezapelacyjnie podkłady we fluidzie czyli płynne. Czym to nakładać, żeby aplikacja była wydajna, a produkt starczał nam na dłużej niż zwykle??

Są tak naprawdę 4 sposoby aplikacji fluidu: ręczna, gąbką (aplikatorem), pędzlem lub metodą Air Brush. Tej ostatniej nie omówię, ze względu, na to że jest ona stosowana przez profesjonalistów i wymaga bardzie skomplikowanych urządzeń.

Metoda aplikacji własnymi palcami. Jeśli chodzi o doznania dotykowe najprzyjemniejsza, jeśli o higieniczne i estetyczne, już trochę mniej. Zawsze się gdzieś dotkniemy i na bluzce pozostaje plama (notabene najlepiej czyścić plamy z podkładu spirytusem). Pyzatym palcami nie wejdziemy w zakamarki naszej twarzy np. skrzydełka nosa. Jednak jest to metoda posiadająca też plusy, poza doznaniami czuciowymi, pod wpływem temperatury palców podkład lepiej stapia się ze skórą, zużywa się najmniej podkładu, spośród omawianych tu metod.  Więc jeśli ktoś stosuje tą metodę i mu odpowiada nie ma powodu do zmian.

Gąbeczki… osobiście jestem przeciwniczką, bo to siedlisko bakterii  i itp. No chyba, że ktoś pierze ją po każdym użyciu, to zwracam honor. Jest to metoda najmniej ekonomiczna, duża część podkładu jest wchłaniana przez pory znajdujące się w gąbce i tylko niewielka ilość zostaje nałożona na twarz. Ma jednak swoje plusy – dociera do zakamarków. Względy dotykowe też różne, nie wszyscy lubią dotyk gąbki…… dla nich mam aksamitną alternatywę, jaką są pędzle do nakładania podkładu. Powiem tylko tyle. POLECAM. Jeśli chodzi o zużycie podkładu to klasują się pomiędzy ręką, a gąbką, więc nie jest najgorzej. W dotyku są przemiłe i docierają wszędzie, gdzie tylko sobie wymyślimy.

Proponuje tym którzy są jeszcze nie zdecydowani na wypróbowanie wszystkich metod i wybranie tej najodpowiedniejszej. A tym którzy już wybrali, może z ciekawości polecam sprawdzić inne