Niemal 50 lat po premierze pierwszych filmów z Jamesem Bondem na światowy rynek wchodzą technologie, których zazdrościliśmy znanemu agentowi. Firma Eyeverify właśnie opatentowała technologię biometryczną ID Eyeprint, która spycha do lamusa dotychczasowe zabezpieczenia smartfonów. System opiera się na przekształceniu sczytywanego obrazu oka na klucz dostępu.
Produktem są zainteresowane międzynarodowe firmy z branży finansowej. Aplikacja zapewnia niemal całkowitą ochronę telefonów klientów przed włamaniami. ID Eyeprint może zrewolucjonizować bankowość mobilną. Zaawansowany proces ustalania tożsamości gwarantuje bezpieczne uwierzytelnienie za pomocą wbudowanej w urządzenie kamery. Skanowany obraz jest dopasowywany do wzorca naczyń krwionośnych białkówki oka.
Na wynik weryfikacji nie mają wpływu czynniki niezależne od człowieka, takie jak stres, alergie czy starzenie się. Technologia jest zgodna z systemem Android – obsługują ją najnowsze smartfony, takie jak np. Samsung Galaxy, HTC One czy LG Optimus.