13 marca amerykańska wytwórnia Nonesuch Records wydała płytę Krzysztofa Pendereckiego i Jonny’ego Greenwooda z grupy rockowej Radiohead.

Krzysztof Penderecki/Jonny Greenwood

Krążek który jest mieszanką Awangardowych kompozycji z lat 60 niezwykłego kompozytora oraz muzyki rockowej członka zespołu znanej formacji Radiohead był niezwykle wyczekiwaną produkcją.

Po pierwsze dlatego, że nikt na początku nie mógł wyobrazić sobie tak kontrastującej współpracy, a po drugie wierni fani zarówno jednego jak i drugiego pana nie mogli się doczekać efektów końcowych.

W albumie "Krzysztof Penderecki/Jonny Greenwood" znalazły się dwa utwory polskiego kompozytora - "Ofiarom Hiroszimy - tren" i "Polymorphia" - oraz wariacje na ich temat brytyjskiego gitarzysty: "Popcorn Superhet Receiver" i "48 Responses to Polymorphia".

Podobno w planie są już koncerty promujące nietypowy album. Pierwszy występ odbędzie się 22 marca w londyńskim Barbicanie.

ciekawa współpraca

Jedyne co nam pozostaje to udać się do sklepu po płytę i osobiście odsłuchać wcześniej niewyobrażalnego albumu.Autor: Joanna Zawadzka