To świetna okazja do tego, by przestać ograniczać się wyłącznie do kibicowania i samemu spróbować swoich sił w grze! Wystarczy zebrać grupę znajomych, zatroszczyć się o "kawałek" boiska i … już można zacząć grać? Otóż nie. Jest jeszcze coś, o co warto zadbać: solidny i profesjonalny sprzęt sportowy. Po co mi piłka z górnej półki, jeśli chcę tylko zagrać z kumplami? - mógłbyś zapytać. To pułapka myślenia, w którą wpada wielu z nas - wybieramy niemarkowe piłki i akcesoria sportowe, a później irytujemy się, gdy szybko rozpadają się, a jakość gry pozostawia wiele do życzenia.

 

Disport - Euro 2012

 

Tymczasem dobry sprzęt do gier zespołowych wcale nie musi być drogi. Sklepy sportowe zachęcają nas do zakupów atrakcyjnymi cenami i wiosennymi promocjami. Tym sposobem nawet tani sklep sportowy, może nam pomóc skompletować przyzwoite wyposażenie treningowe, dzięki któremu zwykła, rekreacyjna rozgrywka nabiera zupełnie nowej jakości.

Przykład? Markowe i profesjonalne Piłki nożne.  Jeśli nie chcesz nadwyrężać swojej kieszeni, kupując kolejne piłki, które rozpadają się po kilku treningach, zainwestuj nieco więcej, by czerpać przyjemność z gry dużo dłużej. Wybierając piłkę futbolową, weź pod uwagę zwłaszcza liczbę warstw materiału, z których jest złożona. Im więcej warstw tym lepiej , bowiem piłka staje się bardziej odporna na przetarcia. Należy jednak brać też po uwagę, że więcej warstw, to także większa waga piłki, a to może się przekładać na jej mniejszą lotność.

Lepiej wybierać piłki szyte ręcznie, niż maszynowo - to daje pewność, że piłka wykonana jest solidnie i starannie. Nie bez znaczenia jest także przeznaczenie piłki: do regularnych rozgrywek używaj piłek meczowych. Jeśli grasz na trawie, wybieraj piłki na boiska trawiaste. Zupełnie inne modele służyć Ci będą do gry na asfalcie. Piłki halowe to z kolei specjalna kategoria do gry pod dachem. Respektowanie specjalnego przeznaczenia piłek to prosta droga do tego, by zapewnić futbolówce dłuższą żywotność.

 

Disport - Adidas Tango 12

Jeśli nie jesteś pewien, czy dasz radę sam wybrać optymalną piłkę do gry, zawsze możesz zaufać rekomendacji ekspertów i sięgnąć po sprzęt wyróżniony certyfikatem federacji sportowej, np. FIFA Approved.

Dlaczego warto trenować gry zespołowe?

Rywalizacja z przeciwnikiem uczy nas myślenia strategicznego i współpracy z członkami własnej drużyny. Przywdzianie klubowych barw daje nam poczucie przynależności do grupy i pozwala nam się z nią utożsamiać. To także doskonały trening kondycji, zręczności i celności. I powiedzmy sobie szczerze – kobiety uwielbiają piłkarzy!

Disport - Euro 2012

Te zalety dotyczą nie tylko piłki nożnej, ale również koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej…  Tegoroczne Euro to świetna okazja do tego, by nie tylko kibicować naszym sportowcom, ale i pójść w ich ślady.