Dakota Fanning dołącza do sequelu filmu Twilight („Zmierzch” )"New Moon". Fanning wreszcie zdobyła rolę w którą może się wgryźć. 15-letnia aktorka zagra Jane - szczególnie złowrogą słodką Wampirzycę, z dziecięco niewinnym wyglądem - która jest częścią oddziału Volturi pijącej krew.. 
Źródła mówią o tym, że "Nie było żadnych przesłuchań", "Po prostu podali jej propozycję i zaczęli negocjacje." Postać Jane jest członkiem włoskich Volturi, najbardziej niebezpiecznej grupy wampirów - zabójców. Jane opisana jest w książce Stephanie Meyer, jako drobna blondynka z "twarzyczką aniołka Botticellego." Choć ludzie ze straży Volturi, Demetri i Felix "są trzy razy więksi od niej, a boją się jej. "To w sumie petycja internetowa rozpoczęta przez fanów Twilight, wysunęła propozycję Fanning, mówiąc, że byłaby idealna do tej roli.

Entertainment Weekly zasugerował gwiazdę serialu "Gdzie pachną stokrotki" i divy broadwayowskiej Kristin Chenoweth. "Jej głos jest z pewnością wystarczająco wysokie, a przy wzroście 4'11''. Zdjęcia kręcono w USA i we Włoszech. Film będzie w kinach 20 listopada. 
Dakota Fanning urodziła się 23 lutego 1994 w Conyers. Debiutowała gościnnie w takich serialach jak "Ostry dyżur", czy "Ally McBeal". Ważnym momentem okazał się dla niej rok 2001, który przyniósł jej jedną z głównych ról w filmie Sam („I Am Sam„) z Seanem Pennem. Rola przyniosła jej sporo popularność i uznanie w oczach krytyków. Nie mówiąc już o kolejnych propozycjach. Od tamtego czasu zagrała w Wielu produkcjach u boku największych gwiazd Hollywood. Wielokrotnie nagradzana prestiżowymi statuetkami. Duże kontrowersje wywołuje jej rola z filmu „Hounddog„, którym zagrała w między innymi w scenie gwałtu. Uzyskała ona m.in. tytuł Najbardziej Wpływowej Aktorki w Hollywood (2005), umieszczona jest na listach 100 Kobiet w Hollywood (2007), 100 Znakomitości Show-Biznesu (2007), Najbogatszych Gwiazd Poniżej 21. roku życia (Również 2007). Dakota bierze także udział w profesjonalnych zdjęciowych sesjach (np. z Karlem Lagerfeldem, Tomem Fordem) i kampaniachreklamujących odzież znanych projektantów (Marc Jacobs).

Czas pokaże, czy popis aktorski Fanning przebije kultowy i fenomenalny występ Kirsten Dunst w “Wywiadzie z Wampirem” w roli okrutnej lolitki- wampirzycy Claudii..