Makijaż jest głównie przywilejem kobiet i ma przede wszystkim za zadanie wydobycie naszego naturalnego piękna. Dzięki kosmetykom możemy ukryć drobne defekty i podkreślić atuty naszej urody. Jednak makijaż jest niewątpliwie nie łatwą sztuką i wykonanie go może być żmudne i czasochłonne. 
Obecnie jednak osoby, którym wykonanie porannego makijażu nastręczało mnóstwo trudności, mogą skorzystać z usługi jaką jest makijaż permanentny. Już coraz więcej salonów w każdym mieście oferuję tą usługę.

Makijaż permanentny wykonywany jest podobnie do tatuażu, z tą różnicą, że nie stosuje barwników chemicznych, lecz ziołowe i wprowadza się je znacznie płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Zastosowanie tego typu makijażu polega wyłącznie na podkreśleniu urody, nie stosuje się go jako makijażu wieczorowego.
Zaletą makijażu permanentnego jest przede wszystkim jego niezawodność w codziennym życiu. Zawsze wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu. Panie którym bardzo zależy na perfekcyjnym wyglądzie mogą mieć pewność, że o każdej porze dnia makijaż będzie wyglądał nienagannie, bez znaczenia na pogodę. 
Niestety jednak zabieg jest dość drogi i bolesny. Ceny wahają się w przedziale od 600 do 1200 zł, w zależności od rodzaju usługi i gabinetu. Przed zabiegiem kosmetyczka zawsze znieczula skórę jednak odczucia podczas zabiegu w dużej mierze zależą od osobistej odporności na ból. Najbardziej wrażliwe są usta, dlatego też makijaż ust najlepiej przeprowadzać w znieczuleniu dentystycznym, które dodatkowo obkurcza naczynka i hamuje krwawienie.

Decydując się na taki zabieg lepiej najpierw sprawdzić opinię na temat gabinetu z którego zamierzamy skorzystać. Barwniki naturalne używane przy takich zabiegach wprawdzie po pewnym czasie ulegają zanikowi, mimo tego, jest to decyzja na przynajmniej 3 lata