Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu, dlatego chętnie otaczamy się gadżetami, które pozwalają nam szybciej załatwić pewne sprawy. Naukowcy doskonale o tym wiedzą i prześcigają się w wymyślaniu nowych akcesoriów. Technika posuwa się w tak szalonym tempie, że chyba już nic nie jest w stanie nas zadziwić. Czasami jednak wystarczy nadać starej rzeczy nową oprawę, by zyskała zupełnie inny wymiar. I tak właśnie się stało w przypadku BAG TV.

Co powiecie na wyświetlacz LCD zamontowany w damskiej torebce? Szalony pomysł, to prawda, ale może okazać się całkiem przydatny. Mając taki gadżet, można śmiało zostawić w domu odtwarzacz MP3 i pendrive’a. Siedmiocalowy wyświetlacz z głośnikiem, oprócz muzyki, odtworzy także film DVD oraz zdjęcia przerzucone bezpośrednio z komputera. Takie akcesoria z pewnością kusiłyby na ulicy niejednego złodzieja, który może wyrwać kobiecie torebkę i uciec. Ale projektanci BAG TV o tym pomyśleli i zamontowali sprytną klapkę, która umożliwia zasłonięcie ekranu tak, by całość przypominała zwykłą torbę i nie rzucała się w oczy. W kwestii technicznej można jeszcze dodać, że bateria wystarcza na 2,5 godziny ciągłego działania.

Poza ewidentną innowacją, jaką stanowi wyświetlacz, sama torba ma klasyczny krój, jest spora i bardzo funkcjonalna, więc zmieści się do niej dużo niezbędnych rzeczy. Można ją dostać w siedmiu ciekawych kolorach, ale niestety nie u nas. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy ewentualnie BAG TV miałaby się pojawić w Polsce, ale póki co zawsze można kupić ją za granicą za około 300 funtów