“The Lost Symbol” najnowsza książka kontrowersyjnego pisarza Dana Browna już w sprzedaży! W tej powieści znów pojawia się niezwykły bohater, symbolista Robert Langdon i po raz trzeci ma skomplikowaną zagadkę do rozwikłania. Tajemnica fabuły jest trzymana w ścisłej tajemnicy.

Wiadomo, że akcja “The Lost Symbol” toczy się w czasie 12-stu godzin. Okładka pokazuje Kapitol w Waszyngtonie i wosk pieczęci z dwugłowym feniksem, cyfrą 33 wpisaną w trójkąt i słowami “ordo ae chao” („ordo ad chao” oznacza w łacinie „od porządku do chaosu”).
“Kod Leonarda da Vinci” sprzedał się w 81 milionach egzemplarzy. Przedsprzedaże “The Lost Symbol ” na portalu Amazon już ustanowiły książkę Bestsellerem . 
Przypomnijmy fenomen Dana Browna. Wytworzył nowy rodzaj thrillera. Autor charakteryzuje się w szybkim tempie narracji. Budowaniem kontrowersji z mieszanką symboliki religijnej, sztuki, historii, morderstwa. Z sukcesem powtarza tą formułę, zyskując rzesze fanów. Trzeba mu przyznać, że przekazuje dużo niecodziennych informacji z tych dziedzin. Jednak przeciętny czytelnik nie ma szans na oddzielenie prawdy od fikcji i gubi się lub co gorzej daje nabrać, wierząc, że historie Browna to “prawdy objawione”.

W “Kodzie Leonarda Da Vinci” opowiedział historię spisku w kościele katolickim, sprawnie manipulując obrazami z historii sztuki i religii. W “Anioły i Demony” pokazał Watykan w negatywnym świetle, nawiązując do poruszenia na całym świecie wywołanego śmiercią Jana Pawła II. Obie sfilmowane ekranizacje, gdzie główną rolę zagrał Tom Hanks, zarobiły łącznie około 700 milionów dolarów, 
Po wskazówkach typu Kapitol, feniks (ptak związany z ogniem) i wzmianką o chaosie- można snuć domysły, że tym razem książka będzie miała związek z wydarzeniami w Waszyngtonie, 11 września 2001 roku? Kto opanował sztukę szybkiego czytania, niech rozwiązuje zagadkę!