Daniel Dunglas Home -"najsławniejsze medium w dziejach, sądząc po ilości imponujących seansów, z których posiadamy zapisy oraz przez pryzmat obserwatorów, których przyciągnął w wielu krajach, które odwiedził". Szkocki spirytysta sądził, że posiada zdolności parapsychiczne, a świat naukowy jego czasów wykorzystywał każdą możliwość, żeby mu udowodnić oszustwo, co jednak nigdy się nie udało. 
Home organizował seanse podczas, których podnosiły się stoły w pomieszczeniach pojawiały się duchy, a nawet słyszane były głosy zjaw. Przekazy mediów z XIX w. , opowiadania naocznych świadków, mówią iż potrafił on wydłużyć swoje ciało nawet o 15 cm. 
Widzowie, którzy brali udział w jego pokazach nie jednokrotnie uciekali pod wpływem wstrząsu.

Posiadł on też zdolność lewitacji i unoszenia innych ludzi oraz przedmiotów. W 1868 wykonał swój pokaz specjalnie dla dwóch sceptycznie nastawionych lordów Lindsaya i Adare, którzy widząc jak unosi się pomiędzy oknami dwóch sąsiadujących ze sobą budynków zmienili swoje zdanie.
W 1871 roku w warunkach laboratoryjnych, pod kontrolą naukowców negujących zdolności telekinezy, Home zaprezentował na polecenia prowadzących badania, umiejętności poruszenia oddalonej wagi sprężynowej i gry na akordeonie zamkniętym w miedzianej klatce. 
. W sumie zorganizował około 1500 pokazów, za co nie brał pieniędzy. Zawsze odbywały się one przy jasnym oświetleniu i nigdy w jego domu, co świadczy o braku możliwości inscenizacji. Wielu współczesny mu iluzjonistów jak Harry Houdini, John Nevil Mackelyne i John Mulholland twierdzili, że są w stanie powtórzyć jego wyczyny, jednak nigdy tego nie dokonali