Danny popularność zdobył w 2006 roku dzięki szwedzkiej edycji telewizyjnego show "Idol", którego wokalista został finalistą. Jeszcze w tym samym roku ukazał się jego debiutancki singiel, który całkiem nieźle radził sobie na listach przebojów w ojczyźnie.

W maju 2007 roku premierę miała płyta "Heart Beats". Krążek uplasował się na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Szwecji. Na trzecim singlu, promującym to wydawnictwo, znalazła się piosenka "If Only You" w wykonaniu Danny'ego oraz wokalistki Therèse.

Przystojny wokalista znany między innymi z wyżej wymienionego przeboju "If Only You" oraz, jak hitów "Tokyo" czy "Hey", wydaje drugi studyjny krążek.

Album zatytułowany "Set Your Body Free" ma już ustaloną polską datę premiery - na półki sklepowe nad Wisłą trafi 9 marca. Pierwszym singlem z płyty jest kawałek "Radio", znany już między innymi z playlisty RMF MAXX i Poplisty RMF FM.

Danny specjalnie przygotował niespodziankę dla polskich fanów! Do polskiej wersji płyty dołączony zostanie specjalnie nagrany na tę okazję duet z Sashą Strunin z grupy The Jet Set.
Ich wspólny kawałek zatytułowany "Emely" będzie drugim singlem z płyty Danny'ego i w rozgłośniach radiowych usłyszymy go już pod koniec lutego.