Dante's Inferno to gra przygotowywana przez studio Redwood Shores, dla którego inspiracją było dzieło wybitnego włoskiego poety Dante Alighieri - Boska Komedia. Producent przygotowując tytuł, na kanwie dość trudnej zresztą literatury obiecuje zgrabne połączenie wciągającej rozgrywki i dobrze odwzorowanej fabuły przedstawionej w książce.

Dante's Inferno do Boskiej Komedii nawiązuje w dość symboliczny sposób, prezentując podróż głównego bohatera, który poszukując swojej ukochanej, Beatrycze, wkracza w otchłań piekła. W dużej mierze nawiązania do sławnego utworu literackiego z XIV w. w tym momencie właśnie się kończą, bowiem wspomniana gra to dynamiczna produkcja reprezentująca gatunek gier akcji. Już na samym początku rozgrywki naszym przeciwnikiem jest sama Śmierć, a w wyniku tej walki zyskujemy charakterystyczną dla tej postaci kosę. Ten właśnie oręż posłuży w dalszej drodze poprzez łącznie 9 kręgów piekła.

W oryginalnym utworze literackim Dante nie podróżował sam. Towarzyszył mu za to poeta, Wergiliusz. Ze względu na fakt, że literackie zdania wymieniane między panami były dość obszerne i niekoniecznie nadawały się do tego typu gry, twórcy postanowili wykorzystać postać Wergiliusza jedynie w roli narratora całej opowieści.

Sterowanie i ogólna mechanika rozgrywki w dużej mierze przypomina serię God of War, a co za tym idzie do naszej dyspozycji oddane zostały bardzo podobne ruchy: skoki, lekki cios, silniejszy, kombinacje, itp. Dodatkowo twórcy obiecują możliwość korzystania z szeregi narzędzi mordu, poczynając od wspomnianej kosy, a kończąc na Świętym krzyżu. Walkę z przeciwnikami będziemy również mogli toczyć za pomocą artefaktów i potężnych mocy.

Więcej na gamelobby.pl