DAVID BOWIE SKOŃCZYŁ 65 LAT


“Biały Książę” światowych scen (prawdziwe nazwisko David Robert Jones)  8 stycznia skończył 65 lat. Świętował skromnie, w rodzinnym gronie, wierny postanowieniu ukrycia się przed swiatłem reflektorów, powziętemu po operacji serca w 2004 roku.

David Bowie urodził się w Londynie 8 stycznia 1974 roku. Piosenkarz, aktor, stylista, designer i artysta malarz; zainspirował swoim stylem całe pokolenia. Eklektyzm, tajemniczość, nieskrywany biseksualizm, przysporzyły mu rzesze fanów bardzo różniących się między sobą wrażliwością, pozycją społeczną, orientacją seksualną oraz gustem muzycznym.

Po 2004 , w którym to roku Bowie musiał przerwać tour z powodu ataku serca, artysta postanowił odejść ze sceny ku wielkiem żalowi fanów oraz kolegów po fachu.
Jego oficjalny biografik Paul Tryka w wywiadzie dla magazynu Rolling Stone, powiedział, że byłby to prawdziwy cud, jeśli Bowie zdecydowałby się nagrać nowy album. Pisarz twierdzi, że artysta musiałby mieć w rękach materiał “bombę”aby znowu wejść do studia.

W całej swojej karierze, David Bowie wydal 23 płyty studyjne, i jest uważany za najbardziej wpływowego artystę naszych czasów. 20 lat temu postanowił się  ustatkować,  poślubiając 6 czerwca 1992 roku somalijską top modelkę Iman. Z tego to szczęśliwego związku, 15 sierpnia 2000 roku urodziła się córka Alekandria Zahra “Lexi” Jones. Iman zaadopotowała rownież syna
z poprzedniego związku Davida.

Najbliżsi przyjaciele pary opowiadają, że odkąd Bowie wycofał się ze scen oraz światowego życia, poświeca się czytaniu, malowaniu obrazów, ogladaniu filmów i zajmowaniu się córką.

Sam David obchodzi swoje urodziny bardzo skromnie, natomiast cały świat swiętuje hucznie w jego imieniu. Grudniowa edycja francuskiego Vogue’a, poświęciła mu okładkę, do której pozowała Kate Moss.

Wszystkiego najlepszego Biały Książę!

DAVID BOWIE SKOŃCZYŁ 65 LAT


DAVID BOWIE SKOŃCZYŁ 65 LAT

Autor: Izabella Frej