Nad nowym tytułem pracują wielokrotnie nagradzani twórcy z Redwood Shores Studio. Intrygująca fabuła Dead Space™, rozgrywka prowadzona z perspektywy trzeciej osoby i przesiąknięta mrokiem grafika pokażą, czym w świecie gier jest gatunek sci-fi horror.

Akcja Dead Space toczy się w przestrzeni kosmicznej. Wcielisz się w rolę inżyniera – Isaaca Clarke’a – który ma do zrealizowania pozornie rutynowe zadanie, jakim jest naprawa systemu komunikacji na statku kosmicznym. Nic nie zwiastuje tego, że już wkrótce Issac stanąć będzie musiał twarzą w twarz z koszmarem, który rozpęta się, kiedy odkryje, że załoga statku padła ofiarą tajemniczej zarazy. Zdany tylko na siebie, żeby przetrwać w odległej przestrzeni, musi stoczyć walkę z nieznanym...

- Do tej pory, nasz utalentowany zespół pracował nad kilkoma wyjątkowymi produktami, zawsze jednak chcieliśmy zrobić coś bardziej dziwnego i strasznego zarazem. Wszyscy bardzo lubimy science fiction i horrory. Marzyliśmy o stworzeniu gry iście przerażającej. Takiej, która będzie trzymać w napięciu przez cały czas – mówi producent wykonawczy EA, Glen Schofield.

Więcej na gamelobby.pl