Dawno nie było sezonu, w którym kolor niebieski do tego stopnia zdetronizowałby wszystkie trendy. Niebieski możemy nosić na ubraniach, dodatkach, oczach, a nawet paznokciach. Mamy do dyspozycji najróżniejsze odcienie – od zgaszonych błękitów po intensywne, prawie czarne granaty.
Absolutnym hitem jest sukienka w kolorze kobaltowym. Jeżeli pokochasz ten kolor miłością prawdziwą, możesz dodać do kreacji buty w zbliżonym odcieniu. Dobrze jednak pamiętać, że nie każdemu takie intensywne kolory pasują na tyle, aby ubierać się w nie od stóp do głów. Zawsze można ograniczyć się do torby, wisiorka lub manicure'u mieniącego się niebieskimi barwami.

Firmy kosmetyczne prezentują coraz więcej lakierów do paznokci w odcieniach błękitu i granatu. Do niedawna ciężko było je dostać, teraz można przebierać – ma je w swojej ofercie Avon, Inglot, Vipera, Sensique, Rimmel, OPI, a z marek luksusowych – Chanel i MAC. Z kolorem na dłoniach trzeba jednak być ostrożnym – jeżeli lubisz ubierać się w żywych barwach, dodatek równie jaskrawego odcienia lakieru nie będzie najlepszym wyborem. Za to przy stonowanych barwach element ożywiający w postaci szafirowego manicure będzie dla wszystkich dowodem, że jesteś na bieżąco z trendami