Reklamy oferujące zabiegi depilacji laserowej zapewniają o jej bezkonkurencyjnej skuteczności i bezpieczeństwie. Nie informują jednak o bólu i tym, że jeden zabieg nie wystarczy by osiągnąć zamierzony efekt. Dopiero po przyjściu do salony dowiadujesz się też, że laser usuwa tylko czarne cebulki włosów jasnych nie wychwytuje.
Zabieg jest bardzo drogi i po pierwszej aplikacji promieni lasera efekt jest w zasadzie żaden trzeba go kilkakrotnie powtórzyć żeby trwale usunąć cebulki. Przy czym trwale nie oznacza na zawsze jak sugerują ulotki tylko na jakiś czas, mianowicie ok. do 3 lat można liczyć na gładką skórę. Mniej więcej w tym czasie u większości klientek włosy zaczynają odrastać. Niestety zmiany hormonalne związane są często z porostem włosów tak, więc jeśli w krótkim czasie po zabiegu zajdziemy w ciążę włosy mogą odrosnąć szybciej niż nas przekonywano w gabinecie. 
Ponadto zabieg jest dość bolesny i często powoduje oparzenia, które trzeba jeszcze jakiś czas po zabiegu leczyć, a to niestety zawsze pozostawia prawdopodobieństwo powstania brzydkich blizn. 
Czy warto w takim razie decydować się na tak kosztowny, bolesny zabieg, którego skuteczności nie możemy być pewni dopóki nie spróbujemy? Ciężko to rozstrzygnąć, ponieważ podobnie jest z operacjami plastycznymi, również są kosztowe, bolesne i efektów nigdy nie możemy do końca przewidzieć.

Decyzja należy do was, mogę tylko poradzić żeby lepiej nie decydować się na tego typu zabieg w zwykłym gabinecie kosmetycznym a poszukać wyspecjalizowanego salonu depilacji laserowej, który ma na etacie lekarza i to on rozstrzyga czy możemy poddać się takiemu zabiegowi. Kosmetyczki mogą oferować takie zabiegi na laserach IPL jednak ich wiedza na ten temat ogranicza się zwykle do szkolenia organizowanego podczas zakupu sprzętu. Jeśli więc po zabiegu wystąpią u was jakieś nieprzewidziane zmiany kosmetyczka za wiele tu nie pomoże i konieczna będzie wizyta u dermatologa