Intymna depilacja mężczyzn nie jest niczym nowym. W starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie mężczyźni ogólnie preferowali miejsca intymne bez owłosienia. Dla nich depilacja oznaczała cywilizację. Ich żądza bycia cywilizowanym była bolesna, włosy wyrywało się za pomocą złączonych muszli. Całe szczęście dzisiaj są przyjemniejsze metody usuwania włosów.
Zacznijmy od laserowej depilacji. Wiązka usuwa włosy razem z cebulkami, co utrudnia ich odrastanie. Zabieg wykonuje się pod znieczuleniem, ponieważ ingerencja w męskie miejsca intymne przysparza wiele bólu. To kosztowna metoda, ale też najbardziej skuteczna. Mogą niestety wystąpić niechciane efekty uboczne. Kolejnym sposobem depilacji jest elektroliza, polega na nakłuwaniu igłą miejsc pod skórą, w których powstają włosy. Najbardziej bolesna metoda, znieczulenie jest niezbędne. Powyższe sposoby mimo określenia „trwała depilacja, wcale tak dobrze nie działają. Pojedynczy zabieg wystarcza na około pół roku, potem owłosienie zacznie powracać.

Depilacja woskiem również nadaje się do depilacji miejsc intymnych. Trzeba być szczególnie ostrożnym, żeby się nie poparzyć! Depilacji nie można wykonywać za pomocą kremów ani olejków.  Struktura włosów łonowych jest inna niż u reszty ciała, więc ta metoda jest nieskuteczna. Ostatnią, ale też najprostszą i najmniej kosztowną alternatywą jest golenie miejsc intymnych. Należy tylko uważać, żeby się nie zaciąć.

Znaleźć salon kosmetyczny w którym wykonuje się takie zabiegi nie jest łatwe. W większości salonów, nawet w tych, które specjalizują się w depilacji nie wykonuje się tego zabiegu. Dlaczego? Ponieważ nie ma szkoleń na których można by się było tego nauczyć i nie ma też chętnych, które by chciały to umieć. Większość salonów boi się, że reklamy głoszące wykonywanie zabiegów depilacji męskiej będą przyciągać zboczeńców, którym nie chodzi o usunięcie zbędnego owłosienia a raczej na seksualnej zabawie. Depilacja męskich miejsc intymnych jest bardziej skomplikowana niż robienie tego u kobiet. Dziewczyna po prosu leży z rozchylonymi nogami a facet musi pomagać, żeby kosmetyczka miała łatwy dostęp do wszystkich zakamarków, musi naciągać skórkę na jądrach i przenosić penisa z jednej strony na drugą. A to jest krępujące dla obu stron. Inną krepującą rzeczą, która może wystąpić podczas depilacji jest erekcja.

Panowie decydują się na depilację swoich klejnotów ponieważ często to kobiety ich o to proszą. Wielu z nich jest po prostu ciekawych jak to jest mieć gładką skórę również tam i mówią, że efekt wart jest bólu.