Fundacja Forum, portal Design Attack oraz Grupa SAPR organizują 23 listopada 2011 r. (środa), godz. 17.30 w hotel Andel’s, (ul. Pawia 3) w Krakowie pierwsze spotkanie Design Attack: Business – Design Networking.

 

Celem spotkania jest zmiana sposobu myślenia o pojęciu ,,design" jedynie jako o środku wyrazu nowoczesnej estetyki oraz popularyzowanie tej koncepcji wśród polskich przedsiębiorców. Głównym założeniem projektu jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy kręgami biznesmenów,
a designerami, tak aby w skuteczny sposób wpierać i rozwijać działalność innowacyjną polskich przedsiębiorstw.

 

Forum pomyślane jest jako wydarzenie cykliczne mające na celu wymianę informacji między projektantami i producentami oraz stworzenie platformy spotkań, dyskusji i możliwości nawiązania współpracy. Forum jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku jak i indywidualnych designerów.

Jest to szansa zarówno dla młodych, debiutujących projektantów jak i osób, które mają w dziedzinie design doświadczenie, lecz nie udało im się nawiązać kontaktów profesjonalnych ze sferą biznesu.

Również producenci otrzymają sposobność nawiązania kontaktu z designerami, którzy mogliby odpowiedzieć na potrzeby projektowe firmy i zaprezentują swoje rozwiązania materiałowo-techniczne na potrzeby projektowe dizajnu.

Design Attack ma za zadanie stać się platformą kontaktów pomiędzy designerami  i biznesmenami. Ma stanowić prezentację najnowszych koncepcji oraz nurtów rozwoju współczesnego designu, które mogą mieć zastosowanie w przedsiębiorstwach charakteryzujących się innowacyjnym sposobem myślenia.

 

Program listopadowego spotkania przewiduje wystąpienie dr Łukasza Mamicy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej pod tytułem: Ekonomiczne aspekty stosowania designu. Drugim punktem programu będzie prezentacja bezpośredniego wpływu zastosowania designu na zwiększenie konkurencyjności produktu na przykładzie firmy ESystemK. W podsumowującym część wykładową panelu dyskusyjnym wezmą udział zaproszeni eksperci: Aneta Dziedzina – szef marketingu Armatura Krakowska,  Leszek Romanowski przedstawiciel firmy Nowy Styl Group, Filip de Mehlem – właściciel firmy de Mehlem oraz Designer Roku  – Marek Liskiewicz. Moderatorem panelu będzie Marcin Andrukowicz – prezes Kopalni Wieliczka

Wstęp na forum jest bezpłatny, jedynym warunkiem uczestnictwa jest  rejestracja, której można dokonać za pomocą formularza dostępnego  na stronie www.designattack.pl

Partnerem forum jest Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

Trendu.pl objęło patronat medialny nad wydarzeniem.