Sony od zawsze był uważany za lidera wśród produktów związanych z elektroniką. Od kilku lat możemy zaobserwować, że nie tylko stawia na wysoką jakość ale również na bardzo ciekawy design. Produkty od Sony charakteryzują się minimalizmem i elegancją a przy tym bardzo dużą funkcjonalnością. Głównym celem Sony jest nie tylko skupiać się na zaawansowanych technologiach ale również na panujących trendach we współczesnym designie.

Dlatego Sony postawił na monolityczny design. To co ma go charakteryzować to jak największa spójność z minimalistycznym i nowoczesnym wnętrzem. Jako, że Sony wkracza na zupełnie nowy wymiar designu elektroniki, który ma być jak najbardziej ergonomiczny i tym samym przypominać minimalistyczne meble, zdecydował się zaprezentować nowe produkty na Milano Salone Internationale del Mobile 2010 . 
Jest to pierwsze tego typu wydarzenie związane z designem mebli, w którym bierze udział Sony. Na saolnie w Mediolanie, Sony prezentuje nowoczesne rozwiązania we współczesnym designie urządzeń elektronicznych, które już wkrótce staną się codziennością. Warto podkreślić fakt, że w całym przedsięwzięciu zdecydowały się wziąć udział znani projektanci: Edward Barber iJay Osgerby.  
Sony wkracza na zupełnie nowy etap designu, który jest dużo bardzie ergonomiczny i minimalistyczny. Ciekawe kiedy produkty trafią do sklepów..