Designerskie pierścionki są alternatywną formą biżuterii dla ludzi zarówno znudzonych klasycznymi wzorami jak i dla tych chcących wyróżniać się z tłumu. Mogą stanowić świetny prezent z przymrużeniem oka.W każdej dziedzinie mody bardzo często starano się łączyć klasykę z innowacyjnością. Projekty miały za zadanie szokować, ekscytować, bawić lub po prostu ukazywać swą użyteczność.
Takim przykładem są pierścionki Inner Mesage. Na pozór z zewnątrz wyglądają jak wzorcowa, elegancka obrączka, jednak w środku kryją jeden z trzech do wyboru napisów: „always”, „marry me” lub też zwykłe serce, który zostawia ślad na palcu. Taka forma przekazu wywoła na pewno nie jeden uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby.

Do tych bardziej ekstrawaganckich czy też praktycznych należą pierścionki z serii „Memo Ring” i „Eraser+ing Eraser”.

Pierwsze są propozycją dla tzw. „zapominalskich”, a zarazem kreatywnych. Biżuteria ta to nic innego jak bloczki małych karteczek umożliwiających zrobienie drobnych notatek.

Kolejną alternatywą są pierścionki „Eraser+ing Eraser”. Jest to designerski projekt tajemniczej grupy gnr8. Oferują oni zabawny dodatek do stroju, zabijający niekiedy nudę o subtelnym, owocowym zapachu.Biżuterię tego typu należy rozpatrywać w kwestii ciekawego gadżetu. Jedno czego nie można im odmówić to ciekawe formy, jednak czy są praktyczne i podbiją Twoje serce musisz przekonać się sama.

Autor: Marta Turczyńska