Była najpiękniejszą Kleopatrą i najlepszą przyjaciółką Michale Jacksona. Znana ze swojej niebiańskiej urody… Rozpisywano się o jej fiołkowych oczach, alabastrowej cerze i kruczoczarnych włosach. Ikona kina. Zdobywczyni dwóch Oscarów. Osiem razy stawa przed ołtarzem, w tym dwukrotnie z tym samym mężczyzną- Richardem Burtonem. Elizabeth Taylor. Jedna z najbardziej znanych aktorek w historii kina.

Zmarła w marcu 2011 roku. Od września, w rożnych miastach świata można było oglądać wystawy, w których eksponatami były Jej biżuteria, stroje, fotografie i obrazy. A już 13 grudnia w Nowym Jorku wszystkie te rzeczy zostaną wystawione na aukcje i sprzedane.

Elizabeth Taylor zawsze twierdziła, że to biżuteria jest jej największą miłością. Richarda Burtona i sześciu innych mężów zawsze stawiała na drugim miejscu… Na aukcje wystawiono przede wszystkim diamentowy pierścionek, którego cena wywoławcza to 2,5 miliona dolarów. Można kupić także naszyjnik ofiarowany aktorce na jej czterdzieste urodziny. Jego wartość to około 300 000 dolarów. Oba przedmioty to prezenty od Burtona.

W jednym z centrów handlowych na Placu Czerwonym w Moskwie można oglądać jeszcze kreacje aktorki. Wkrótce ktoś zostanie ich właścicielem.

Podobnie z portretem aktorki autorstwa Andiego Warhola. Do grudnia każdy może go zobaczyć w jednej z londyńskich galerii.

Aukcja jest zorganizowana by uczcić pamięć aktorki. Oto inne wystawione na nią przedmioty. Warto popatrzeć, bo nieliczni mogą je mieć.