Dieta lemoniadowa cieszy się nadal popularnością. Coraz więcej dziewczyn decyduje się na tę kurację ponieważ „polecają” ją nam gwiazdy. Dieta lemoniadowa mimo tego, że nazwa kojarzy nam się z orzeźwieniem czy latem nadal jest najzwyklejszą głodówką. Czy warto się męczyć żeby zrzucić parę kilogramów?

Dieta lemoniadowa nie dopuszcza spożywania żadnych pokarmów w trakcie jej trwania. Należy pić tylko i wyłącznie koktajl cytrynowy. Dodatkowo, rano i wieczorem można pić napar z ziół przeczyszczających lub zażywać je w tabletkach. Można je zastąpić szklanką wody z solą morską. Detoks powinien trwać od 10 - 40 dni.

Koktajl cytrynowy – przepis
Do 3/4 szklanki wody źródlanej wsyp 1/10 łyżeczki Cayenne. Wlej dwie łyżeczki syropu klonowego. Dodaj sok z połowy cytryny, zmiksuj i wypij. Pamiętaj, że lemoniadę można spożyć tylko do 10 minut od jej przygotowania! Każdy ze składników ma oczywiście swoje konkretne zastosowanie. Syrop klonowy dostarcza witamin, minerałów, a przede wszystkim jest źródłem energii na czas detoksu, woda z cytryną działa oczyszczająco, a pieprz Cayenne przyspiesza przemianę materii.

Lemoniadę trzeba pić za każdym razem gdy poczujesz głód! Nie można czekać aż głód będzie za duży. Jeśli odczuwasz zmęczenie, głód lub jest Ci zimno to znaczy, że za mało pijesz lemoniady... Dzienna dawka to od 6-12 szklanek. Nie wolno spożywać napojów, które zawierają szkodliwe substancje (kawa, alkohol) i stosować używek. Oprócz cytrynowego koktajlu i przeczyszczających herbatek rano i wieczorem, dieta lemoniadowa dopuszcza jeszcze spożywanie wody mineralnej.

Dieta lemoniadowa – zalety
- usuwa z organizmu toksyny i zbędne substancje;
- powoduje szybki spadek wagi (kobiety ok. 0,5 kg dziennie, mężczyźni- 1kg)
- poprawia stan skóry;

Dieta lemoniadowa - wady:
- jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia;
- wypłukuje z organizmu minerały i witaminy;
- cykl menstruacyjny może się przesunąć
- brzydki zapach ciała- skóra pozbywa się zanieczyszczeń;
- powoduje wyczerpanie organizmu;

Gwiazdy niechętnie przyznają się do stosowania diety lemoniadowej.  Wiadomo jednak, że kuracji odchudzającej na bazie koktajlu z cytryny poddawała się Beyonce Knowles oraz Anne Hathaway.               
anne-hathaway                                                                                                                    

Zanim, naśladując sławy, zdecydujecie się na dietę lemoniadową, warto przemyśleć, czy dla pozbycia się kilku kilogramów warto narażać swoje zdrowie. Najlepsza dieta to zdrowe, pełnowartościowe posiłki z dużą ilością owoców i warzyw oraz ruch (możecie zacząć np. trening TABATA, który opisujemy na Trendz).


Autor: Ewelina Miodek