Kiedy już wszyscy myśleliśmy, że kokardy powoli wychodzą z mody, Dior przedstawił swoją przyszłoroczną kolekcję. Dior wiosna / lato 2011 to sezon pełen kokard, głównie pojawiających się w butach. Sznurowania na platformie troszkę przypominają szpilki Fendi z kolekcji jesień 2009 / zima 2010.
W porównaniu do przeźroczystych szpilek Fendi, te zostały udekorowane ostrymi kolorami, wzorami, piórami czy innymi oryginalnymi dodatkami. Jaskrawy fiolet został skomponowany z białymi koralikami i pomarańczowymi piórkami. Buty są zestawieniem kilku kolorów i materiałów. Trend na łączenie różnych z pozoru nie pasujących do siebie faktur i barw również widać na sezon jesień 2010 / zima 2011 u Balenciagi.
Niesamowite zestawienia kolorystyczne, w tym sporo pasteli, geometryczne obcasy i niesamowity warsztat to główne cechy Balenciagi. Każdy but został stworzony z bloków różnych barw. Na jednym bucie znajdziemy jasny i ciemny róż, seledyn, ciemną zieleń, beż, brąz, czerń oraz odcienie szarości. Każdy model jest dostępny w różnych, nietuzinkowych kolorach.
Buty coraz częściej będą mieszanką różnych stylów, barw i wzorów. Szpilki Diora są połączeniem eklektyzmu u Balenciagi i sznurowania Fendi.
Jak Wam się podobają takie szpilki? Dla Was to hit czy kit?