Brakuje Ci pomysłu na prezent? Warto zastanowić się nad takim, który nie tylko dostarczy rozrywkę ale również w bezpieczny sposób przyczyni się do dalszego rozwoju pociechy. Eee PC ze specjalnej serii Disney to idealny prezent dla Twojego dziecka.

Disney Eee PC jest owocem współpracy firmy ASUS i Disney Consumer Products (DCP). Urządzenie zostało opracowane z myślą o dzieciach, jak i rodzicach. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu opiekunowie będą mieli możliwość zastosowania ponad 40 opcji kontroli rodzicielskiej. Komputer ma 8,9-calowy ekran LCD, kartę Wi-Fi, system operacyjny Windows XP Home i łatwe w użyciu oprogramowanie stworzone specjalnie dla dzieci z postaciami z bajek Disneya. Przeglądarki i klient poczty elektronicznej wyposażone są w dodatkowe filtry, dzięki którym dzieci mają dostęp jedynie do bezpiecznych treści, a rodzice mogą decydować z kim ich pociechy korespondują. 

Disney: pulpit, aplikacje i gry
Disney Eee PC w doskonały sposób oddaje magię świata Disneya – od obrazków na pokrywie LCD i kamery internetowej w kształcie Myszki Miki, po pulpit z bajkowymi motywami i specjalnymi aplikacjami. 
Dodatkowo netbook zawiera aplikacje, takie jak Disney Mix* umożliwiający zarządzanie muzyką i innymi multimediami, Disney Pix* służący do edycji i archiwizacji zdjęć oraz Radio Disney*. Do Disney Pix dołączono program Disney Bobblehead, dzięki któremu dzieci mogą doklejać zdjęcia swoich twarzy do różnych postaci, wmontowywać je do filmów i widokówek, a także odgrywać scenki taneczne. Radio Disney pozwala dzieciom na odsłuchiwanie w czasie rzeczywistym muzyki z internetu i jednoczesne wysyłanie zamówień na konkretne piosenki. Disney Eee PC zawiera również grę wyścigową, grę do ćwiczenia pamięci i album na zdjęcia.Korzystanie z komputera jest bezpieczne: wytrzymała konstrukcja i narzędzia zapewniające ochronę.
Disney Netbook firmy ASUS opracowano z myślą o bezpieczeństwie, zarówno pod względem wytrzymałości samego urządzenia, jak i dostępu do odpowiednich treści. Urządzenie zostało specjalnie wzmocnione, zawiera odporną na zalanie klawiaturę oraz system ShockShield Data Protection, który chroni przed utratą danych przy uderzeniach. Komputer wyposażono też w baterię polimerową wbudowaną w taki sposób, aby dzieci nie mogły się do niej dostać, ani jej usunąć, dzięki czemu nie są narażone na niebezpieczeństwo porażenia prądem.

Obecnie dzieci są pokoleniem cyfrowym - mówi Chris Heatherly, szef zespołu DCP Toymorrow i wiceprezes działu zabawek w Disney Consumer Products - Rodzice nie mają nic przeciwko temu, aby ich dzieci korzystały z Internetu, ale jednocześnie chcą, aby robiły to bezpiecznie. Disney Notebook, tworzony przy we współpracy z firmą ASUS i zespołem Disney Toymorrow, zapewnia im to bezpieczeństwo. Komputer posiada różne aplikacje opracowane specjalnie dla dzieci i umożliwia rodzicom całkowitą kontrolę nad tym, jak ich pociechy z niego korzystają - dodaje Chris Heatherly.

Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tworzeniu tego unikatowego netbooka dla dzieci - mówi Eric Chen, wiceprezes ASUS Systems Business Group - Disney Netbook opracowano w bardzo pomysłowy sposób. Dzięki niemu magia Disneya jest wciąż żywa, a zastosowane w nim najnowocześniejsze rozwiązania czynią z niego doskonały wybór dla dzieci i dla całej rodziny.

Cena i dostępność
Netbooki Disney Eee PC będą dostępne w sieci sklepów Vobis.W ofercie znajdą się modele w kolorach Princess Pink i Magic Blue wraz z zewnętrznym napędem optycznym i filmem Disneya w specjalnej cenie 1499zł