Starsi ludzie często sceptycznie podchodzą do nowinek technicznych. Mogą mieć obawy, że zrobią coś nie tak jak trzeba i zepsują obsługiwane urządzenie. Tymczasem takie urządzenie jak telefon komórkowy jest idealną rzeczą dla osoby starszej i chorej. W każdej chwili ma łączność telefoniczną z rodziną, lekarzem itp. Nic więc dziwnego, że projektanci i producenci znaleźli tę lukę na rynku technologii. Oto owoce ich prac.

iNo CP09 to propozycja skierowana właśnie do seniorów. Jest to prosty w obsłudze telefon komórkowy. Wyposażony jest w bardzo duże i wyraźnie oznaczone klawisze i niewielki ale czytelny monochromatyczny wyświetlacz. Z daleka przypomina on kalkulator. Telefon wyposażono w funkcję podstawowego telefonowania, obsługę wiadomości SMS, radio FM i latarkę. Jest tu także specjalna funkcja SOS. Uruchamia ona emisję dźwięku syreny alarmowej oraz rozsyła wiadomości do zapisanych w telefonie numerów.

W dobie upychania wielu funkcji do komórek zapomina się, że podstawowa funkcja to dzwonienie i wysyłanie SMSów. Ten aparat przypomina nam, do czego ma tak naprawdę służyć komórka…