Wiele z nas wstydzi się swoich pięt. Jest to rzecz, o którą każdy powinien dbać, jednak niewiele z nas to robi. Niektórzy obawiają się pedicurzystki i słusznie, bo jest się czego wstydzić. Natomiast jest dla tych “zarośniętych” pewna nadzieja….Doctor Fish. Doktor Ryba staje się coraz popularniejsza na całym świecie. Zabieg ten pochodzi z Turcji, jednak dopiero został wypromowany w Stanach Zjednoczonych. Fish Pedicure został wprowadzony przez salon The Yvonne Hair and Nail w Waszyngtonie. W ekskluzywnych salonach kosmetycznych oraz SPA znajdują się akwaria wypełnione tysiącami malutkich rybek, które żywią się tylko skórą człowieka.

Niestety w Polsce jeszcze nie ma tych zabiegów, natomiast miałam okazję wypróbować Doktora Rybki zza granicą. Na początku człowiek czuje niepokój wkładając stopy do akwarium widząc ile tych małych rybek pływa, które już nie mogą doczekać się jedzenie, w postaci twojej skóry. Rybki trzymane są w bardzo ciepłej, niemal gorącej wodzie, która nie jest ich naturalnym środowiskiem. Mój pierwszy odruch, gdy włożyłam już stopę, to aby ją jak najszybciej wyciągnąć. Po chwili jednak człowiek się przyzwyczaja, a po kilku minutach uważa to za najwspanialszą rzecz. Małe rybki podgryzają twoją martwą skórę, delikatnie cię muskając. Uczucie jest niesamowite. Rybki nie tylko cię relaksują, ale na dodatek poprawią twoje krążenie. Zabieg trwa od 15 do 30 minut.

Jednak można siedzieć w akwarium nawet godzinę. EFEKTY: super człowiek się czuje po tym. Nie tylko zjadają naskórek, ale również pobudzają końcówki nerwowe, co skutkuje delikatnym odprężeniem. Jest to jeden z najlepszych masaży, ponieważ człowiek nie czuje bólu podczas ugniatania, tylko delikatne mrowienie. Oprócz tego nasze stopy są niesamowicie gładkie i delikatne. Jest to masaż i pedicure w jednym! Zabieg jest również polecany osobom, które mają trądzik czy łuszczyce! W zależności od kraju ceny takiego zabiegu są różne. W Tajlandii zapłacimy za 15 minut $6, w USA natomiast aż $35. Istnieje również możliwość, aby kupić rybki oraz akwarium i samemu stworzyć małe domowe SPA.

UWAGA: Doctor Fish uzależnia!