Na Trendz zawsze wyprzedzamy trendy. Oglądamy uważnie pokazy mody, zachowania ludzi oraz trendy w innych dziedzinach, jak ekologia, ekonomia czy sztuka, aby później wszystko zebrać w całość i dać Wam szansę na wyprzedzenie projektantów czy gwiazd. Rok temu pisaliśmy o dwukolorowych ustach. Namawialiśmy nasze czytelniczki, że warto eksperymentować z makijażem. Malowanie się jest niczym sztuka, zarówno ważna jest forma jak i kolor. Często makijaż jest pomijany, podkreślamy rzęsy, nakładamy puder i wychodzimy na imprezę. Jednak warto przy nim posiedzieć chociaż 10 minut.
W zeszłym roku wspomnieliśmy o dwukolorowych ustach, gdzie używamy dwie lub więcej szminek. Miesiąc temu w jednym z odcinków Tylko nas dwoje, Doda miała dwukolorowe usta. Górna warga była różowa, dolna pomarańczowa – identycznie pomalowane usta przedstawiliśmy w galerii Trendz w 2009 roku.
Doda znana jest z tego, że szuka swych inspiracji w internecie. Już nieraz piosenkarka wywołała skandal, ubierając się jak zachodnie gwiazdy. Te same stroje, dodatki oraz fryzury. Cieszymy się, że Dorota szuka na Trendz .pl swych inspiracji, jednak proponujemy jej, aby szybciej to robiła. Gdyby pojawiła się w zeszłym roku w dwukolorowych ustach byliśmy dumni, że zrobiła taki postęp.
Jeżeli podobają wam się takie usta, tutaj sposoby na wykonanie ich:

Tęcza
W tym makijażu używamy dwie lub więcej szminek w zależności od naszych preferencji. Górną wargę malujemy w innym kolorze niż dolną. Dolna powinna być w ciemniejszym odcieniu. Wybieramy kolory takie jak fiolet, róż, pomarańcz oraz czerwień. Podczas nakładania szminek ściskamy mocno usta, na których mieszają się kolory dając niesamowite efekty. W zależności jak często będziemy ściskać usta, tym bardziej kolory się wymieszają.
Gradient
Do tego typu makijażu używamy dwie szminki, w tym samym kolorze, tylko o różnej tonacji. Możemy tutaj użyć jaskrawej oraz ciemnej, intensywnej czerwieni. Najpierw nakładamy ciemniejszy odcień na całe usta. Później cienkim pędzelkiem nakładamy jaśniejszy odcień szminki na środek górnej oraz dolnej wargi. Na całość dodajemy błyszczyk.
Kontrast
Ten sam zabieg powtarzamy, co w gradiencie, jednak w tym przypadku używamy dwóch zupełnie różnych kolorów. Możemy użyć fioletowo-żółtego, pomarańczowo-różowego, różowo-fioletowego, czy różowo-żółty lub czerń połączyć z dowolnym kolorem.