„Pungas” to nazwa śmiesznych dodatków, które indywidualizują sneakersy. Akcesoria wykonano w technologii druku 3D. To dzieło zafascynowanego możliwościami trójwymiarowych drukarek duetu designerów. Gaston Frydlewski i Mariquel Waingarten to autorzy niezwykle atrakcyjnej koncepcji sznurowania butów i ich dekoracji oryginalnymi wydrukami 3D.

Duet designerów korzysta z możliwości drukarki Shapeways. Do współpracy przy tworzeniu zdobień, które czynią wasze sneakersy jeszcze bardziej indywidualnymi, zaproszono znanych projektantów i artystów. W efekcie powstały tak udane koncepcje jak rogi zdobiące buty, krawaty do sneakersów czy oryginalne spinki.

„Pungas”, czyli akcesoria do butów to kolejny koncept na biznesowe wykorzystanie druku 3D. Warto dodać, że młodzi polscy biznesmeni są liderami w produkcji drukarek 3D. To nisza, która rozwija się niezwykle dynamicznie i choć póki co jest przeznaczona dla studiów projektowych, z czasem trafi pod strzechy, podobnie jak komputery osobiste w latach 80.