Wiosna to czas, w którym należy zadbać nie tylko o siebie, ale również o ulubionego czworonoga. Dla poszukiwaczy nowych trików, których mógłby nauczyć się ich pies oraz tych, którzy cenią wygodne i praktyczne rozwiązania , powstało Doggie Fountain.

Doggie Fountain - fontanna dla psów

Doggie Fountain to urządzenie, które zwykły ogrodowy wąż zamieni w źródło świeżej i czystej wody dla każdego psa. Prosty w obsłudze sprzęt nie wymaga obecności właściciela zwierzaka. Pies bez problemu poradzi sobie z obsługą gadżetu. Wystarczy, że zwierze postawi łapę, na oznaczonym łapką przycisku.

Doggie Fountain - fontanna dla psów

Gdy łapka jest wciśnięta zawór się otwiera, a woda płynie w górę, wprost do psiego pyska. Urządzenie zostało wykonane z aluminium, mosiądzu i stali nierdzewnej. Dzięki temu nie  rdzewieje i jest praktycznie niezniszczalne. Wysokiej jakości metalowe elementy, wpływają na stabilność ważącego pięć funtów sprzętu. Dodatkowo przycisk został zaprojektowany w sposób, który wytrzyma ciężar największych psów. Fontanna jest wyposażona w zawór, który pozwala dostosować wysokość pionowego strumienia do wzrostu psa. Podłączenie Doggie Fountain nie wymaga naruszenia węża ogrodowego, ponieważ posiada rozdzielacz i zawór odcinający.

Doggie Fountain - fontanna dla psów

Fontannę można ustawić zarówno na trawnikach, jak i utwardzonych, czy żwirowych powierzchniach. Urządzenie może być przeniesione i ustawione w dowolnym miejscu. Posiada otwory, które pozwalają je przymocować do podłoża. Doggie Fountain zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować możliwość przemoczenia zwierzaka, a elastyczność w zakresie przenoszenia sprzętu oznacza, że jedna powierzchnia nie musi zamieniać się w błotne pole.

Doggie Fountain - fontanna dla psów

Fontanna może być wykorzystywana nie tylko przez osoby, które posiadają jednego psa, ale także przez schroniska i hodowle. Doggie Fountain rozwiązuje kilka problemów jednocześnie. Pies już nie wyleje wody z miski łapą, a właściciel nie musi jej wymieniać, gdy się zabrudzi, bądź nagrzeje. To proste rozwiązanie poprawi komfort życia psów, a także pozwoli odetchnąć właścicielom zwierzaków, którzy w upalne dni, będą mogli spokojnie zostawić swoich ulubieńców na podwórku.

doggiefountain2

Wynalazcą fontanny Doggie Fountain jest Tony Lytle, który pracował nad projektem od 2006 roku. Lytle zaczął projekt na prośbę swojej córki, której pies stale wylewał miskę z wodą, córka poprosiła go, aby wymyślił coś, co rozwiąże ten problem. Lytle stworzył prototyp urządzenia, a córka nauczyła psa jak z niego korzystać.  W 2010 roku konstruktor zdobył patent i postanowił sprzedawać sprzęt na swojej stronie internetowej. Tony Lytle skontaktował się z firmami, które zajmują się dystrybucją przedmiotów z pokrewnych branż i okazało się, że firmy są zainteresowane masową sprzedażą urządzenia. Dzięki temu Doggie Fountain można obecnie znaleźć w sklepach sprzętowych, zoologicznych, internetowych, a także katalogach. Fontannę można nabyć za około 40$.

Urządzenie Doggie Fountain zdobyło główną nagrodę w kategorii Home Products na National Hardware Show  w Las Vegas.

Autor: Dorota Ociesa