Dior kojarzy się ze zmysłową elegancją, Chanel z ponadczasowym stylem .. Na czym polega więc fenomen duetu Dolce&Gabbana ? 

Włosi cieszą się popularnością na całym świecie. Kreacje w ich domu mody zamawiają największe gwiazdy światowego show biznesu. Wystarczy wspomnieć, że wielką fanką domu mody, a prywatnie oddaną przyjaciółką projektantów, jest trendsetterka Victoria Beckham. Do listy znanych i lubianych zaprzyjaźnionych kilentek Dolce & Gabbana zaliczają się także Jennifer Lopez, Kylie Minogue, Naomi Campbell i wiele innych.

W czym włoski duet jest lepszy od reszty projektantów ? Po pierwsze .. potrafi zaskakiwać. Projektanci kreują nowe trendy lub sięgają do szaf naszych babć w poszukiwaniu inspiracji. Odmładzają stare trendy i .. zachwycają nimi co najmniej połowę świata. Np. na sezon wiosna/lato 2010 projektanci proponują powrót do stylu kowbojskiego. Dżins, skóra i zamsz będą z pewnością królować. I to nie tylko na czerwonym dywanie. Sieciowe firmy odzieżowe na pewno podłapią trend i udostępnią ubrania a'la D&G nam,zwykłym śmiertelnikom. I na tym to polega. Warte dziesiątki tysięcy euro ubrania i dodatki Dolce & Gabbana sprzedadzą nielicznym. Ich stylistyczne pomysły zrealizowane przy pomocy tańszych "zamienników" można jednak będzie oglądać na ulicach całego świata.

Ponadto Dolce & Gabbana wiedzą, czym zdobyć serca swojej damskiej klienterii. Każda z nas w głębi duszy marzy o tym, aby chociaż raz w życiu wyglądać i czuć się jak księżniczka. Projektanci (oczywiście za sowite wynagrodzenie) potrafią sprawić, że z brzydkiego kaczątka wyrasta olśniewający łabędź. A to za sprawą bajecznych sukni, które tak ohoczo zamawiają u nich największe gwiazdy kina i estrady. 

I w końcu .. jak mówi przysłowie .. diabeł tkwi w szczegółach.Domenico Dolce i Stefano Gabbana są perfekcjonistami, jeśli chodzi o dodatki. Projektując je, duet łączy nowatorkie pomysły z wypracowanym przez lata, unikatowym stylem marki. Z obowiązującej kolekcji na sezon jesieź/zima 2009 na szczególną pochwałę zasługują buty na koturnach, ozdobione nietypowymi, ale uroczymi dodatkami