W całej Europie, a także w Polsce system rzeczny jest bardzo rozbudowany i coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie na wodzie jako alternatywe dla drożejących gruntów i mieszkań. 

Dom na wodzie został zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy prowadzać niezależny i dynamiczny styl życia chcą jednocześnie pozostać w kontakcie z naturą. 

Dom jest mobilny, może być przemieszczony i zlokalizowany przy dowolnym akwenie wodnym. Struktura domu umieszczona jest na stabilnej platformie, która unosi się swobodnie na wodzie. Dach chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem ale także umożliwia maksymalnie wykorzystanie światła dziennego we wnętrzu. Dom jest energooszczędny a kąt nachylenia dachu umożliwia optymalną ekspozycję paneli słonecznych w ciągu całego dnia.
Układ przestrzenny wnętrza został zaprojektowany tak aby każde z pomieszczę miało widok na otaczająca wodę, także z każdego pokoju można wyjść na taras. Dzięki zastosowaniu elektronicznie sterowanych żaluzji i paneli przesuwnych wnętrze może być zasłonięte lub otwarte, w zależności od pory dnia, pogody czy lokalizacji.

Materiały a także układ przestrzenny wnętrza może być dostosowany do potrzeb indywidualnego klienta.

Dom obecnie jest budowany na zamówienie przez duńską firmę Aqaudomi specjalizującą się w budowaniu obiektów na wodzie