Są teledyski, które w mniejszym lub większym stopniu zapadają w pamięć. Większość klipów w obecnych czasach nie niesie żadnego przesłania, składając się jedynie z płytkich historii lub też popisów tanecznych wykonawców.

W tym momencie pragnę zwrócić uwagę, że są teledyski, które można traktować jako mini-filmy, 4- minutowe historie, ale jakże bogate, przekazujące jakąś porcję doznań, wzbudzające uczucia. Czasem fajnie przekopać Internet w poszukiwaniu czegoś, co odbiega od mainstreamu, czegoś oryginalnego, czegoś z duszą.

Otóż wpadłem na niektórym już pewnie dobrze znany, ale dla większości na pewno zupełnie nieznany klip (mimo, że od wydania minęło już trochę czasu) projektu DOM. Utwór nosi tytuł "Rewind" i przyznam szczerze, że...  Realizacja i pomysł są naprawdę wyśmienite!


W klipie wystąpiła świetna polska aktorka Karolina Gruszka. Dziewczyna w ciągu 5 minut przebywa drogę, która wydaje się być wręcz niemożliwą do przejścia- od pięknej, zamożnej kobiety do bezdomnej. Całą metamorfozę "obserwują" ponure, mroczne wnętrza Dworca Centralnego w Warszawie. 

Zdjęcia do klipu zrealizował Wojtek Zieliński.

„Mała kamera sprawiła, że większość ludzi nie dostrzegła obecności ekipy - opowiada Zieliński. - Niektórzy nie zdawali sobie sprawy, że kręcimy i byli przekonani, że Karolina jest naprawdę bezdomną kobietą".

Warto dodać, że teledysk Floriana Malaka zrealizowany przez Papaya Films, trafił na stronę główną prestiżowego portalu www.shots.net, gdzie prezentowane są najciekawsze produkcje reklamowe i teledyski z całego świata.

Misją filmu było uwrażliwienie na sprawy społeczne. Czy się udało? Nie mnie to oceniać. Ale swoją drogą... Coś jest na rzeczy, skoro widowiskowy klip Lady Gagi w ciągu 3 miesięcy obejrzało ponad 70 milionów ludzi, a teledysk traktujący o problemach społecznych niecałe 35 tysięcy przez pół roku. Czyż na tej podstawie nie widać wyraźnie, że jesteśmy skrajnymi konformistami? Nie zasłaniajmy się tym, że filmik jest polski. Nawet jeśli- klip ten został obejrzany przez mniej niż 1% !! Polaków.